Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha játékkészítő szeretnek...

Ha játékkészítő szeretnek lenni és blenderel kezdem akkor az elég, vagy egyből MAYA-t vagy 3DMAX-et kene tanulnom?

Figyelt kérdés

2016. febr. 25. 20:35
 1/2 tabaki ***** válasza:
Az garantáltan nem elég, a Blender nincs igazán ott a profi világban. De nagyon jó kiegészítő a „nagyok mellé”. Természetesen érdemes Mayát és Maxet is tanulnod, meg amit még el tudsz érni. Szerintem Mayával kezdd, de lehet, hogy csak én találom barátságosabbnak a Maxnél. Ha a Blenderbe még nem ástad bele magadat nagyon, ki is hagyhatod, mert eléggé saját logikája van, ami nem biztos, hogy kamatoztatható a többi programban.
2016. febr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 íazazazazaza ***** válasza:

Én blendert tanultam kb 5 évig, mára már teljes mértékben ismerem a programot. Mellette kitanultam MAYA-t,3DMax-et Unity-t és még elég sok mellék programot, és mindemellett C++, C-t és Java-t is tanultam, de ezzel oda akarok kilyukadni hogy soha nem 1 programmal fogsz dolgozni.


Eleve több szakrterület van, egy játék elkészítésénél igen szétágaznak a dolgok: grafikus, programozó, modellekért felelős emberek.

És ezeken belül mégtovább ágazhatnak, pl.: programozóknál a nyelvre, hisz nem mindegy, hogy mire is épül egy játék.


Idővel szakosodni kell, de persze a kérdésedre válaszolva a Blender teljes mértékben megfelel egy "kezdő" számára, ugyanakkor nem a legfelhasználóbarátabb program.

Ha a Blendert választanád, valószínűleg leszenk mélypontok, nekem is voltak mert a kezdet igen nehéz, de ha azt sikerül megtanulni akkor a többi program sem fog nehézségeket okozni számodra.


Egyébként a kérdésben szereplő programok közül csak a Blender tartalmaz Game Engine-t is, a másik 2 inkább csak modellezésre/animáció készítésre van.

És ezért is írtam már hogy a Blender megfelelő alapokat jelent szinte minden téren.(modellezés,grafikai rész,programozás(igen, programozni is megkell majd tanulnod, főleg akkor ha egyedül akarsz belevágni egy játék projektbe, de egyébként sem árt legalább alapszinten.))


Én amikor arra adtam a fejem hogy játékot csináljak, szerencsére voltak ismerőseim akik mind-mind mást tanultak, és azért nem mindegy hogy mondjuk egy olyan ember modellez meg egy komplett szobát aki már 100x modellezett vagy egy olyan, aki épp hogy egy bögrét eltud készíteni :D, így szerencsére megoszlott a munka, és jobban is ment mintha egyedül csináltam volna mindent.


Sok sikert a továbbiakban, és ne feledd semmi sem lehetettlen!

Csak a kezdet nehéz utána menni fog magától :D


Üdv, :D

2016. márc. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!