Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Linuxnál melyik az az...

A Linuxnál melyik az az operációs rendszer amelyik a legnagyobb biztonságot és védelmet nyújtja?

Figyelt kérdés
2016. febr. 21. 21:25
1 2
 11/15 Alain Delon ***** válasza:
Más típusú telepítők vannak a Linux disztrókon. A két alapvető az RPM és a DEB. De Win telepítőket is tudsz használni a WINE segítségével. A működés meg telepítés után elválik.
2016. febr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 tabaki ***** válasza:
100%

A linux a felépítésénél fogva, ha nem is támadhatatlan, de általánosságban sokszorosan biztonságosabb a Windowsnál, ugyanakkor összehasonlíthatatlanul kevesebb vírust is írnak rá. Ez a jó tulajdonsága mindegyik disztribúciónak megvan, akkor is, ha némely lezserebb disztróban könnyebben tudsz rendszergazdaként engedélyezni valamit. De ez ott is legalább egy jelszó begépelését igényli, ami esetleg azt is elgondolkoztatja, aki a Windowsban megszokta, hogy minden megjelenő gombot leokézzon.

Ettől függetlenül előállhatnál a farbával, hogy voltaképpen mit céloz a kérdésed. Ha azt reméled, hogy a megszokott programjaidat használhatod, csak éppen biztonságosabb környezetben, akkor ne erőltesd. A linux azért nem olyan, mint a Windows, mert nem Windows. Nem részletezed, hogy miféle Win8-as telepítőről van szó, de az nyilván valami windowsos programot telepít, tehát linuxon használhatatlan.

2016. febr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a válaszokat
2016. febr. 22. 09:26
 14/15 anonim válasza:
Én a Zorin os 11 core-t használom. 9-el kezdtem egy éve,majd nem sokára jött a 10,ma meg feltettem a 11-et. Nézd, még nem találkoztam vírussal, ami bármi kárt tett volna a gépemben, pedig a feleségem jár orosz gyöngyfűző oldalakra, meg néha én is benézek egy két 18+ oldalra. Windowsnál mindennap jelzett valamit az avast, meg szerintem volt amit még csak nem is jelzett, mert mindig belassult egy idő után. Tudom ez windows probléma is, de szerintem az átlagosnál is lassabb lett. Most csak azért van egy Win7 a gépemen, mert a linux nem támogatja a vadonatúj világítós billentyűmet, és amíg nem jövök rá hogy miért nem, addig marad a win, mert este csak így tudok írni. :( De ez külön kérdés lesz majd itt az oldalon. Válaszul annyit, hogy most a Linux mint-et dicsérik nagyon, egyszerű a telepítése is, de ha olyat szeretnél, ami hasonlít a windowsra akkor a zorint válaszd. Mind a kettő ubuntu alapú,ami ha jól tudom debianra épül. Azért ha tévednék ne kövezzetek meg. :) Ha félted az adataidat, és nem játékra használod a géped, akkor váltsál mindenképpen.
2016. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a sok segítséget mindenkinek :D
2016. febr. 22. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!