Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mekkora az a betűméret (micros...

Mekkora az a betűméret (microsoft word-ben), amekkorát még ki lehet nyomtatni az adott karakter torzulása nélkül?

Figyelt kérdés
Az otthoni tintasugaras nyomtatóm egy bizonyos betűméret alatt a betűket már homályosan nyomtatja ki. Illetve a betűk bizonyos részei is torzulnak, pl. a szára rövidebb, stb., tehát látszik rajta, hogy ha felnagyítanánk a betűket, akkor már nem lennének olyan jó minőségűek, mintha alapból akkora betűméretet nyomtatnánk. A kérdésem hogy egy jobb minőségű nyomtató mekkora betűméretet képes még hiba nélkül (vagy nagyon kis hibával) kinyomtatni? 5-ös 6-os? Esetleg még ennél is kisebbet?
2016. jan. 27. 12:25
 1/6 A kérdező kommentje:

Teljes A4-es lapra nyomtatva természetesen.


Ha a kérdésem a számítástechnika rovatba tartozik, kérem rakják át oda (bár szerintem itt is kaphatok érdemi válaszokat).

2016. jan. 27. 12:27
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez ugye nyomtatófüggő.

Elvi korlát a molekula mérete - ill. ott már a fény is másképp viselkedik, és nem látszik a betűd.

2016. jan. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De pl. jegyzetboltban lévő legjobb nyomtató esetében hányas az a betűméret, amelyet még viszonylag elég jól el lehet olvasni, ha eltekintünk a betűk kis méretétől, és csak az esetleges torzulásokat vesszük figyelembe?
2016. jan. 27. 13:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Csinálj egy tesztoldalt és próbáld ki, én azt mondom.
2016. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ott van ugye a dpi érték.

Egy betűhöz minimum 7*5 pont kell.

2016. jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak vidd be a jegyzetboltba, hogy "ebből kellene puskát nyomtatni a lehető legkisebbe. Sör játszik, ha jó lesz :kacsint:" Meg fogják tudni csinálni.
2016. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!