Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kézimunka leszámolható mintájá...

Csibehad kérdése:

Kézimunka leszámolható mintájához lehet-e excelben a rács alá helyezni képet?

Figyelt kérdés

Biztosan láttatok már "kockás papíron" kézimunka mintát, ez lehet kötés, keresztszemes öltés, gobelin..

A próbakötés alapján megállapítottam hogy hány szem és hány sor van a 10x10cm-es próbadarabban. Ez alapján az excelben beállítottam az oszlopszélességet és sormagasságot, valamint a kívánt teljes méretet. De ahogy a jpg-t beszúrom, az takarja a hálót, így nem tudom leolvasni a mintát.

Tudom, hogy az excel nem erre van kitalálva és tudom, h ott cellák vannak, szóval légy szíves ne erre oktassál ki :) Egyáltalán van-e lehetőség arra, amit kérdeztem?

Vagy esetleg valami más ötlet?

Köszönettel:

Nagyi



2016. jan. 6. 15:42
 1/5 Lajos54 ***** válasza:

Melyik verzió az Excelből? Eléggé sok a különbség a korábbi és a mostaniak között.

Úgy általánosságban: az elrendezésnél lehet választani általában ilyenek közül: előrehozás, hátraküldés. Mindig a kijelölt dologra vonatkozik.


De tényleg nem Excelben kellene csinálni...

2016. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Más ötlet: CorelDraw


Ebben volt/van egy vektor alapú szerkesztő. Nem egyszerű megtanulni a kezelését - de utána nagyon gyorsan lehet dolgozni benne.


Grafikai studiók használják.

2016. jan. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kőváry Orsolya ***** válasza:
100%
Miért nem használsz inkább keresztszemes hímzés tervezőt? Pl. ez: [link]
2016. jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kőváry Orsolya !

Kedves Orsolya, csodás linket adtál, nem tudtam, h létezik ilyen program.

Azonban kötéshez sajnos nem jó, mert ott nem szabályos alakzatok vannak, a sorszám és a szemszám nem egyforma. Pont azért akarom valamilyen formában megtervezni, hogy ne nyomódjon össze, vagy ne nyúljon meg a kép a valósághoz képest. A keresztszemesnél egyezik a sorszám és a szemszám. Az én konkrét esetemben 24 szem és 30 sor van a 10x10 cm-ben.

2016. jan. 7. 01:36
 5/5 Lajos54 ***** válasza:

Ha jól értelmezem a kérdés lényegét, az a cél, hogy a kötést ábrázoló képen legyen egy négyzetrács, 1x1 cm beosztással.

Ha már mindenáron Office, akkor ne az Excell, hanem a szintén Office csomag része, a Word legyen a felhasznált program, abban könnyebb megcsinálni.

Mint a privát üzenetből megtudtam, a 2003-as Office-ról van szó, így azt írom le:

Nyiss meg egy új üres dokumentumot, majd a bal alsó sarokban kattints a Rajz ikonra, a megjelenő legördülőből válaszd a Rács-ot. A beállításoknál vízszintes és függőlegeshez is állíts 1-1 cm-t, valamint legyen bejelölve a "rácsvonalak megjelenítése a képernyőn" négyzet.

Ezután jön a kép beszúrása fájlból. A képre kettőt kattintva be lehet állítani a kép méretét pontosan 10 centisre. Az elrendezés fülön a "szöveg mögé" ikont kell kiválasztani, majd lehet a képet pontosan a rácshoz igazítani. Ekkor egy ilyet kapunk:

[link]


Ami miatt mégis megbukhat a mutatvány, az a kép. Ugyanis minden fényképezőgép torzít kisebb-nagyobb mértékben, valamint a méretet is szinte lehetetlen pontosan belőni.

Ha viszont van szkennered (vagy egy multifunkciós nyomtatód), akkor magát a munkadarabot szkenneld be, elvileg ez nem lesz torz, és méretarányos lesz.

Kipróbáltam így is, egy 10x10 centis kartonlapot beszkennelve. (A kép beillesztése után a Wordben még lehet pontosítani a méretet).

Így kaptam ezt, amin már pontosabban lehetne dolgozni, ha a kép a kötést ábrázolná:

[link]


Remélem, így már sikerülni fog!

2016. jan. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!