Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik számítógép lenne...

Melyik számítógép lenne megfelelő?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy új gépet és nem tudom melyik lenne jó nekem, valaki aki ért hozzá, kérem segítsen, vagy, ha valakinek van ideje és ért hozzá, saját konfigurációt is írhat.

Ezekre használnám leginkább

-HD film nézés

-Videó szerkesztés

-Felirat égetés

-Sok torrentezés( nem tudom összefügg-e, de a mostani gépen nem tudok filmet nézni, ha megy a torrent)

A segítséget előre is köszönöm

Ezeket néztem ki

[link]

[link]

[link]

[link]



2015. dec. 9. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Megnéztem a linkeket, de szerintem kezdjük elölről. :)


Mennyit szánnál rá?

2015. dec. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Maximum 100.000Ft, de még gyűjtögetek.
2015. dec. 9. 11:00
 3/9 anonim ***** válasza:

A Neutron konfigurációval babrálnék a helyedben. SSD nem biztos, hogy kell. Ellenben 4GB helyett lehet 8GB kéne, ha te videót szeretnél szerkeszteni. Meg egy valamire való VGA-t is beleraknék. 2GB-os VGA-t pl, a Gigabyte-ok, XFX-ek nem rosszak. Én összeraktam most egy gépet, 119.000 Ft.


[link]


Hidd el, megéri gyűjteni inkább, mintsem venni egy használt gépet 30.000 Ft-ért, amiben minimum 5 (vagy annál is több) éves alkatrészek vannak. Azokon nem fogsz elfuttatni egy Sony Vegast, vagy nem tudom mivel szeretnél videót vágni. Csábító az ár, igen, de manapság már nagyon korszerűtlen gépek ezek.


Pl. az egyikre azt írja, hogy hangkártya: AC'97. Ez egy 1997-ben kifejlesztett technológia.

2015. dec. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen, én is úgy gondoltam, hogy inkább még várok egy kicsit, de akkor egy normális gépem legyen, megnézem amit javasoltál. A belinkeltek valóban csábítóak első látásra, mivel nem értek hozzá. Inkább várok még egy kicsit és majd az álltalad ajánlottat veszem meg a néhány változtatással amit írtál.
2015. dec. 10. 17:16
 5/9 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés, pontosan melyik VGA-t javasolnád és melyik memóriát? Csak azért kérdem, mert nem szeretnék olyat választani ami nem psszol bele. A processzorból nem kéne jobb? Valami amelyiknek több a GHz értéke? Vagy az nem számít?
2015. dec. 10. 17:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt raksz bele, amit szeretnél, a határ a csillagos ég. :) Te tudod, hogy milyen hamar és mennyit szeretnél még gyűjteni. Ez csak egy kiindulási alap, amit oda variálsz, ahova jól esik.


Memóriából Kingston 8GB 1600 Mhz-en az már elég jó szerintem. De a Geil-ek is jók.

VGA-ból meg mondjuk Gigabyte GT730 2GB


Nem csak a Ghz értéket kell nézni, a magok száma sem utolsó szempont. Bár egy 4 magos proci nem feltétlenül tud erősebb lenni, mint egy 2 magos. Akkor a cache ( http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__62.. )mérete sem elhanyagolandó procik esetében.


De mondom, amit a pénztárca bír. Ha kb. 100.000-et tudsz rászánni, akkor ennyiből lehet gazdálkodni, kompromisszumokat kell kötni.

2015. dec. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm, mindenképp megfogadom a tanácsaidat.

Nagyon hálás vagyok a segítségedért és többet nem is kérdezek.

Házból is választhatok bármilyet, csak ATX méretű legyen?

A processzorhoz adnak processzor hűtőt is?

Pluszban ventilátort nem kell venni?

(A mostani gépem elég elavult és csak télen tudom igazán használni, mert nyáron azon kívül, hogy bekapcsolom és megy a torrent rajta mást nem tudok csinálni.)

2015. dec. 10. 19:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal minden procihoz jár hűtő is, persze. A ház is jó. Plusz venti szerintem nem kell, de bármikor lehet venni hozzá.
2015. dec. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia, tudnál segíteni egy kicsit, mostanság válik esedékessé a gépvásárlás, de a gépösszerakóban már nem szerepel az általad ajánlott konfiguráció. Ezek közül melyik lenne az amelyik megfelelne?

Előre is köszönöm

2016. jún. 30. 10:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!