Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet megtudni, hogy ki...

Hogy lehet megtudni, hogy ki kapcsolja be időről időre a webkamerám?

Figyelt kérdés

Naponta töbször is elkezd világítani a laptopomon a webkamera melletti led.Ha én akarok webkamerázni pl skype és hasonlók akkor világít az a led amí a lamera mellett van .Ebből is gondolom,hogy valaki az engedélyem nélkül akar figyelni hekkerkedni. Létezik valami módszer ,hogy valahogy megtudjam,hogy ki csinálja ezt vagy valahogy meg tudom akadályozni? Egyenlőre a rendörséget ki hagynám,de ha nem lesz más megoldás megteszem a feljelentést. A web kamerámat le ragasztottam tehát nem sok mindent láthat az illető.


Válaszokat előre is köszönöm.



2015. dec. 7. 16:27
 1/3 Lajos54 ***** válasza:

Telepítsél egy tűzfalat, az csak akkor engedi ki/be a kapcsolatokat, ha te is hozzájárulsz. Sőt, a kapcsolat kiépítésének próbálkozását jelzi, tehát megtudhatod, honnét jön a kísérlet.

Sok tűzfalprogram van, ki erre esküszik, ki arra. Én az Ashampoo Firewall-t használom régóta.

2015. dec. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 San Bernardo ***** válasza:

Fenti jó, de az ilyen szemét kalóz kémkedés ellen, ha az nagyon agyafúrt, egyetlen egy holtbiztos megoldás van:

kamerára fekete szigszalag, és kész. Csak akkor veszed le, ha te akarod használni. (Még szigszalag sem kell, egy vastag kartonlap is elég rátenni.) Ha már leragasztottad, akkor nem tud ártani.

2015. dec. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ le ragasztani le ragasztottam és úgy is marad .
2015. dec. 8. 12:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!