Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen teljesítményű trafó...

Milyen teljesítményű trafó kell vennem ehhez az áramkörhöz?

Figyelt kérdés

Ezt szeretném működtetni vele: [link]

és ez lenne maga a tápegység: [link]



2015. nov. 28. 18:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Erre próbáltam célozni, hogy értem én, hogy a tekercs DC, de ami relét ismerek a schracknál annak az érintkezője vagy 50Hz-re vagy DC-re van méretezve. Nem tudom milyen a HF átvitele, így érthetőbb amit írtam?
2015. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Oké, én értem amit írsz.

De: amikor egy jelfogó jellemzőit ráírják akkor a következő fő adatokat adják meg:(a relé burkolatán vagy a tekercs szigetelésén feltüntetve)

1.Működtető vagy tekercsfeszültség: x VAC vagy VDC (a váltófeszt sokszor úgy is írják: x V 50 Hz)

2. Terhelhetőség: az érintkezők max.terhelhetősége. Ez függ az érintkező-pogácsák anyagától, méretétől, alakjától. Függ a kapcsolási úttól(azaz az érintkezők nyugalmi távolságától. Ez az esetleges ívképződést is befolyásolja.) Befolyásolja még a kapcsolási sebesség is, de ez már a behúzó tekercs működtetéséhez kötődik (prellezés, lassabb meghúzás vagy elengedés késleltetett működés esetén)

A terhelhetőséget így adják meg: pl. 5A 250V AC, vagy 5A 250V~

Itt tehát nem Hz-ben írják rá, mert frekvencia független!!

És a gyártói adatlapokon is így van megadva, leírva!!

Természetesen egyéb adatot is feltüntet némelyik gyártó. Az adatlapon pedig az egyéb jellemzők is meg vannak adva.

A weboldalakon lehet hogy tévesen adják meg, de ez csak a hozzáértésüket bizonyítja. Ők csak eladók.

Kicsit hosszú volt, de remélem érthetően fogalmaztam!

2015. nov. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Előzőnek: Akkor essünk neki még egyszer. Nem arról van szó, hogy az érintkező nem bírná ki. Mert az érintkező melegedése nagyjából frekvencia független (bár nem igaz teljesen ez sem). Viszont Az érintkező pogácsa, a hozzávezetések geometriájától a látszólagos induktivitás és kapacitás függ erősen. Ezért már hangfrekvenciás tartományban is kimérhető egy egy ilyen relénénl, hogy magasabb frekvenciákon jelentősen csökken az átvitel. És ez már néhány kHz környékén észlelhető. Gondolom ha valaki arra adja a fejét, hogy maga épít erősítőt akkor a legjobb hangzást szeretné elérni, és nem azt akarja, hogy egy nem erre való relén vesszen el a jel. Léteznek hangfrekvenciás relék, amelyek érintkezői úgy vannak kialakítva, hogy a határ frekvenciájuk 20kHz fölött legyen.
2015. dec. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13

Köszönöm az oktatást! Hogy az RF/NF vonatkozásában frekvencia függő arról eddig is volt tudomásom. De hogy már HF esetén is, azt nem is sejtettem.

Mentségem nincs. Elnézést kérek mindenkitől! Kérlek tekintsétek semmisnek a "böfögéseimet"!

2015. dec. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#9 (Békási): Nem a te hibád. Ezt alig-alig tanítják. Amúgy én sem magamtól vagyok ilyen "okos", hanem azért mert ezt már egyszer megszívtam... Igaz az mérő kör volt és nem hangszóró de nagyon csúnya a freki menete egy ilyen jószágnak. Érdemes végig mérni egyszer.
2015. dec. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Köszi a "védőernyőt"!

Gépész a végzettségem, elektronikát csak autodidakta módon tanultam. Rengeteget olvastam, terveztem is, építgettem is pár dolgot (HF vonalon gyakorlatilag szinte semmit) Ezért (is) nem a HF vonalon próbáltam "okoskodni".

Tegnap próbáltam utána nézni, de eddig még csak említést sem találtam róla...

De azért a tanulságot levontam...

Mégegyszer köszi!

2015. dec. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!