Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tölti be a Windows-t...

Miért nem tölti be a Windows-t? Megbolondulok.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy gépem, amin még a régi XP op.rendszer van fent, gondoltam ideje újítani, mert panaszkodik a húgom, hogy lassú. Felraktam pendrive-ra a win 7-et Windows 7 USB DVD Download Tool-al, az én laptopomnál simán működött, de nem bootolta a másik gép. Kiírtam DVD-re az iso fájlt, pörgeti a lemezt, de nem bootol, sem USB-ről, sem DVD-ről. Átállítottam a bios-ban a bootolást, de úgy sem működik. Közben felmelegedett a processzor, kitakarítottam a hűtőventillátort, mindent visszaraktam a helyére, de nem indul a Windows. Tehát ha bekapcsolom a sípolás meg van, megjelenik a Windows XP felirat, fut a csík, de ennyi, újraindul. Mégis mi a búbánat a baja??

2015. nov. 27. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
A régebbi gépek nem tudtak Legacy módot (USB-ről bootolás) ezért csak lemezről lehetett telepíteni. A telepítőt próbáld meg a Windows beépített lemezképírójával kiírni, vagy Nero-val. Elképzelhető, hogy ahogy kitakarítottad, meglökted a memóriákat. Mozgasd meg őket, takarítsd meg azokat is!
2015. nov. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ram-okkal nincs baj, mindent megnéztem, kitakarítottam, minden a helyén van, felismeri, szóval nem ez a probléma. USB-ről való boot-olásra is alkalmas az alaplap, mert elkezdte a folyamatot, aztán jött egy hibaüzenet:


[link]


De ugyanezt kéri, ha DVD-ről akarok telepíteni. Gondolom itt annak a Windows-nak a telepítő CD-jét kéri, amilyen van a meghajtón, de mivel nem én csináltam, így nem tudok hozzájutni. Gondoltam arra, hogy akkor másik géppel kellene valahogy formázni a winchestert és nekiugrani még egyszer a folyamatnak. Működhet?

2015. nov. 29. 16:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Itt vannak megoldások rá: [link]
2015. nov. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát ott is azt írják, amit én kitaláltam, elvileg működhet a dolog! Köszi a linket!!
2015. nov. 29. 20:29
 5/5 A kérdező kommentje:
Ajaj. Leformázták nekem a vinyót, de ugyanazt a hibaüzenetet dobja ki. Ilyenkor mi a teendő?
2015. dec. 7. 15:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!