Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a jó egy laptop akkumulátor...

Mi a jó egy laptop akkumulátornak?

Figyelt kérdés
A suliba látom hogy a tanárok a laptop aksit úgy használják hogy lemerítik majd feltöltik. Eddig én folyamatosan hálózati töltőn tartottam az enyémet. Melyik módszer a jobb az élettartam megtartására?

2015. nov. 4. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha kell az akku, bent van a gépben. Ha nem kell, mert folyamatosan hálózatról használom a gépet, akkor kiveszem. Valamiért a folyamatosan gépben tartott akkumulátorok hamar tönkremennek.
2015. nov. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A jelenlegi technológiánál káros a teljes lemerítés. A legjobb talán az lenne, ha feltöltöd és utána lemeríted 10-15 százalékra és visszatolod hálózati töltőre. Viszont ez sok esetben nem jó, mert lemerül játék közben, elmész a géptől és elfelejted majd lemerül...

Az sem jó ha kiveszed az akkut és töltőről használod, mert egy áramszünet vagy gyenge áram megtréfálhat.

Viszont azt is tudni kell, hogy folyamatos töltés alatt sem keletkezik túltöltöttség, tehát én személy szerint azt javaslom, hogy folyamatosan töltőn legyen, mikor meg utazol vagy csak épp megnézel valamit, akkor töltő nélkül használd.

2015. nov. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
18650-es Li-ion cellákból áll az akkupakk. Nem szeretik a mély kisütést. 3,7V/cella. 3V alá nem mehet, mert károsodik. A gépben sajnos tönkremegy egy idő után.. azaz elég ha egy cella. Az enyémet szétnyitottam.. kettő már a töltést sem vette fel. viszont a többi jó. Remek biciklivilágítás lesz belőle. :D
2015. nov. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!