Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Programot, játékot tartalmazó...

Programot, játékot tartalmazó cd, dvd automatikus futtatása miért nem működik?

Figyelt kérdés

Adott egy gép, amiben van egy TSST corp CDDVDW SH-224DB dvd író, olvasó. Az alaplap egy GA Gigabyte B75-D3V LGA 1155 típusú lap. A gondom az lenne, hogy újabban nem hajlandó automatikusan elindítani sem a telepítést, sem a játékokat olyan lemezekről, amin játékok vagy programok vannak. Gyári játékokról lenne szó. Win 7 és XP volt a gépen egymás mellett, a probléma mind a két rendszeren előjött. Bármilyen autorun-os, programos lemez berakása után feldob egy olyan ablakot, hogy a lemez vegyes tartalom, képek és zene, mit akarok, mit tegyen.

Megnéztem a Win beállításait, mind a két rendszeren be volt állítva, hogy játékokat, programokat tartalmazó lemez esetében futtassa azokat... csak hát ő valamiért vegyes tartalomként érzékeli az ilyen lemezeket.


Azóta már az xp lekerült a gépről, lett egy tiszta win7 telepítés, de a probléma továbbra is fennáll.


Ami még ide tartozik, hogy a hiba megjelenése előtt lett vásárolva egy 1 Terrás SATA3-as merevlemez a gépbe. Addig egy SATA2 merevlemez volt, és a már említett SATA-ás dvd,cd meghajtó páros. Az új vinyó a SATA3 helyre lett bedugva... hogy ez okozza-e a gondot, nem tudom. Testvéremé a gép, főleg Steam-ról veszi és tölti le a játékokat, azokhoz nem kell lemez, és csak egy ilyen hirtelen gondolata volt, hogy feltelepít egy régebbi, cd-s, dvd-s játékot. Ekkor szembesült ezzel a gonddal. Próbáltam lehúzni az új vinyót, tesztelni úgy is, de akkor meg nem indul el a win7, ami pedig elvileg a régi, SATA2 lemezre lett telepítve.


Remélem mindent leírtam.


2015. okt. 27. 08:29
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!