Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg haverom,...

Miért nem érti meg haverom, hogy egy i7 processzort kell ma már vennie egy gamer gépbe s nem elavúlt i5?

Figyelt kérdés

Én is és ő is most kezdtünk el gépet építeni. De mindenféleképpen i5 akar venni... Nem érti, hogy az már elavúlt s egy két év múlva cserélheti is...Én most vettem egy i7-5820k es bizom benne, hogy nem kell 1-2 ev mulva lecserelni. De folyamatosan probalom gyozkodni, hogy ne i5 vegyen.

Folyamatosan kifogásol, hogy mert ez azt mondta, mert az azt mondta, NEM! Csak azok javasolják akik nem annyira igényesek és sajnálnak pénzt költeni rá. Én szeretnék játszani a legujjabb battlefieldekkel, kodokkal nfsekkel meg minden ujjal 50-60fps el, de nem is ám mediumon, meg lowon, hanem ultran! Es azt csak is korabeli processzorral lehet..



2015. okt. 20. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem elavult, 13 is elég megfelelő videokártyával.
2015. okt. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Trollnak gyenge. Ha viszont nem troll vagy, akkor felvilágosítalak: egy i5-ös teljesítményével MEGEGYEZŐ i7-es kb. 30-40 000Ft-al drágább? "Hogy lehet ez?", teszed fel a kérdést. Úgy, hogy egy i7-es és egy i5-ös között egyetlen egy különbség van, ezt pedig úgy hívják, hogy Hyper Threading. Nem mennék bele, hogy ez most konkrétan mi, legyen elég annyi hogy egy ügyes csellel úgy csinál, mintha kétszer annyi mag lenne a gépben, mint ahány tényleges mag van.


A probléma ott kezdődik, hogy ez játékokban sajnos nem működik.


Mutatok videót:


https://www.youtube.com/watch?v=KzpYOHuSfaM


A legtöbb helyen az i7-es kb. 1-2FPS-el jobb. Cserébe 40 000Ft-al drágább. Az a 40 000Ft mehetne pl. erősebb videokártyára.


Ráadásul az i5 nem fog gyorsabban elavulni, mint egy ugyanolyan i7-es.

2015. okt. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az igazi kérdés inkább az lenne, hogy hogyan tudna a haverod téged meggyőzni arról, te vagy a hülye és nem értesz a számítástechnikához, max apudnak sok a pénze....
2015. okt. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

En keresem magamnak a penzt, ne magadat vedd peldaul. Hogy megvehessem a procit. Ket honapnyi fizetesem raktam felre, marmint ami nekem maradt, vagyis 75-75 ezer. A proci meg 116k volt. Most kezdtem el, meg van a gephaz iy. Most a videokartya jon, ami 3 honapnyi fizetesbol jon ki, ugyan is gtx980 ti sli veszek. Eros gepet akarok. :) nem apuci veszi, mint neked, en solgozni jarok, es a fizetesem, mivel itthon lakom semmi masra nem koltom.

Van egy i5 processzorom, 4 mag 3,8ghz tulhuzva, de kenytelen voltam lecserelnk, mert rendelelesnel, ki, osszetomoritesnel, szerkesztesnel irritalo!!! Az uj i7 olyan az i5 utan, mintha talicskabol ulnel at egy mazerattiba!... Mostmar nem 3 ora egy timelapse video lementese, hanem 15 perc, es nagyon nem mindegy...

2015. okt. 20. 20:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem volt ekkora előrelépés a sebességben, hogy ennyit gyorsuljon a konvertálás :))
2015. okt. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Na, de álljunk meg egy percre! Te gamer gépről beszéltél, és abba TELJESEN felesleges egy i7-es. Amiről te beszélsz (renderelés), ott még szép hogy az i7 jobban megy, hiszen pont erre lett a Hyper Threading kitalálva. De a játékokban semmit nem ér a HT, gyakorlatilag pénzkidobás az i7-es, ha az ember nem használ mag-intenzív feladatokat (mint pl. a renderelés, videoszerkesztés stb.)
2015. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem levőknek, ezt informatikus mérnökként mondom. Hiába van egy számítógépben 4× annyi mag (akár virtuálisan), attól egyetlen programot sem fog tudni gyorsabban futtatni, mert a programok lineárisan futnak át a megfelelő CPU pipeline-okon. Csak olyan program lehet gyorsabb, amit eleve ennyi feldolgozóegységre írtak.

TEHÁT ha gondolkozol logikusan, rá kéne jönnöd, hogy nem tudnak ennyi magra játékot írni, mert akkor kevesebben nem fog futni (és nem hinném hogy minimumkövetelmény lenne a játékoknál a 8 virtuális mag, mert az még a gamer gépekben sem biztos hogy pont annyi).

Szóval pénzkidobás olyanra költeni, amit nem tudsz semmire az égvilágon használni (a jövőben sem).

Másrészt az i5 többnyire ugyanazokat a technológiákat használja mint az i7 (80-90%-ban), tehát amikor az i5 elavult lesz, 2 héten belül nyugdíjazhatják az i7-et is.

Harmadik kifogásom: A CPU teljesítménye nem áll egyenes arányosságban a képkockaszámmal, mert azt a GPU dolgozza fel. A CPU az egyéb (nem grafikai) számításokat végzi, ami szintén csökkentheti a teljesítményt (mert a videókártyának valami adatra várnia kell), de bizonyos sebesség felett nincs különbség képkockaszámban egy erősebb procinál sem.


Üdvözlettel: egy mérnök-informatikus


u.i.: a helyesírásod sokat elárul)

2015. okt. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindegy. Sok tesztet és összevetést láttam, olvastam. Minden esetben az i7 jobban teljesített gyorsaságban és igen is fps számban is. Ez van, így írtam, nem hiszem, hogy egy helyesírási versenyen vennénk részt. Másrészt pedig gondoltam vannak itt annyira inteligens emberek, hogy értelmezzék a mondatokat.



Én akkor is az i7 mellett döntök, az ártól eltekintve minden szempontból jobb, mint játék, (még ha csak 10-15fps a külömbség) mint munka terén. Lehetsz te az atya úr isten is, de ha az i7 JOBB akkor jobb. Igényesebb fajta vagyok és ha módomban áll akkor inkább a jobbat fizetem meg, mint a jót. Nem véletlen az ár és a kereslet külömbség. :)

2015. okt. 23. 18:32
 9/9 anonim ***** válasza:

+1 az i5-nek!

Kedves kérdező,

Nem akarok senkibe se belekötni, de jelenleg az i5 és az i7 körülbelül egyformán teljesit. Amint meglett emlitve, különbözik a HT. Ez játéknál nem elérhető, viszont videószerkesztésnél igen. Ha játszani akarsz, akkor nem fogsz észrevenni különbséget a két processzor közt, viszont ha videózol, akkor az i7-est ajánlom bátran, mert ott jobban teljesit. 1-2 év múlva nem kellesz szerintem lecserélni egy 4690k-t. Ha a pénz nem számit, akkor ez a te döntésed, vedd hát az i7-est.

2015. dec. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!