Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik processzort vegyem...

Frenky83 kérdése:

Melyik processzort vegyem meg! Jelenleg a gépembe egy amd athlon2xII245e proci van és ezt egy Phenom X4 9650 2.3ghz vagy AMD Phenom II X3 720 2.8GHz-re cseréljem melyik erősebb?

Figyelt kérdés

2015. okt. 11. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

A Phenom II X3 jobb szerintem. Eleve kicsit kipofozott architektúra, több L3 gyorsítótárral. Mivel magasabb az órajele, így 3 szálig terhelve egyértelműen gyorsabb az X3 és csak 4 szálú terhelés esetén hozná be a régi X4 (de komolyan akkor sem hagyná le). Ha figyelembe vesszük a tuningolhatóságot, akkor az X3 szintén előny élvez. Nekem volt nyílt szorzós X3 720 Black Edition procim és a 3,5GHz meg se kottyant neki, 1,33V feszkó mellett elsőre vitte....de ha csak 3,2-ig húzod, már akkor is jó vagy. Az X3-mal meg van a lehetőség, hogy megfelelő (ACC vagy UCC) támogatású lapban felold a negyedik magot, igaz ehhez kell szerencse is (az Én példányom nem szerette, így maradt X3). További előny, hogy a Phenom II X3 az AM2+-ból átrakható AM3 és AM3+ alaplapokba is. A sima Phenom csak AM2+-os.

Nem mai procik ezek, de a kettő közül az X3 a jobb szerintem. De milyen alaplapba menne?

2015. okt. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kb értelmetlen a csere. Ma már mind olyan gyenge, hogy nem sokat éreznél a váltásból.
2015. okt. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ha olcsón meg tudja ejteni a cserét és nem akar fél konfigot cserélni, akkor megérheti. Azért nem mindegy, hogy Athlon II X2 vagy Phenom II X3, főleg ha nyílt szorzós példány és felküldi legalább 3,4GHz-re. Pár ezrest megérhet.
2015. okt. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
az alaplapom egy gigabyte GA-M61PME-S2 nem nagy szám
2015. okt. 11. 14:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen az egy fapados sima AM2 deszka, de támogat újabb procikat is (például az X3 720-t is) igaz lassabb HT sebesség mellett (ez talán nem okoz szűk keresztmetszetet a gyakorlati teljesítményben). Tuningban nem nagyon mernék gondolkodni max valami minimális (+10%) alapfeszkós beállítással.
2015. okt. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!