Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vibráló monitor? (bővebben lent)

Vibráló monitor? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Eléggé speciális az én esetemben ez a vibráló monitor. Nem folyamatosan vibrál, csak akkor, ha valamilyen játékkal játszok. De ott sem az összes játéknál, csak 3-nál vettem észre. Ez a három a Diablo3, GTA4, GTA5. De ha pl Tomb Raider 2013-mal játszok vagy Need For Speed Rivals, akkor semmi baja. Amikkel próbálkoztam eddig, az a driver újratelepítése volt, de nem oldotta meg a problémát. Mi okozhatja még ezt? GTX970-em van illetve egy dvi-vga átalakítóval vga monitorom. De a régi gépemnél is ugyanígy átalakítóval volt megoldva, de nem volt semmi ilyesféle vibráció. Játékoknál semmiféle teljesítmény vesztés nincs, szóval szerintem kizárható, hogy rossz lenne a kártya. Amire még gondolni tudok, hogy a játék annyira meghajtaná a videókártyát, hogy elkezd vibrálni meg ilyenek, de a Diablo3 egyáltalán nem okoz nehézségeket ennek a videókártyának, pont úgy, ahogy a GTA4 sem, viszont pont, hogy a Tomb Raider egy picit igen (ami talán nem meglepő, elég erősen AMD-ket támogatja a játék). Mi okozhatja a problémát, illetve hogyan lehetne orvosolni?

2015. júl. 19. 06:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Manapság a teljesítmény, és gyorsaság növelése érdekében egy olyan megoldást alkalmaznak a laptopokban és a pc-kben, hogy a videókártya mindent a fekete árnyalataiban, és nem színesben jelenít meg. És emellett a képernyő alján van egy inverter nevű alkatrész, ami a fekete-szürke képet színesképpé alakítja. Ha ez haldoklik, előfordul hogy néha mindent sazürkének/feketének mutat. De mivel a leállás és az újratöltés közötti idő nagyon rövid, kb úgy látjuk ezt, hogy egy tizedmásodpercre sötétebb a képernyő, utána megint szép, fényes. Ezt nevezhetjük villogásnak is.


Ha egy erős (szép) grafikájú játékkal játszol, mint egy gta 5, pl., a videókártyának nagyon gyorsan kell töltenie a különböző színeket, stb egyéb dolgot. Ezáltal az inverter is nagyobb terhelés alá kerül, ennek is gyorsan kell dolgoznia. Ez kiválthajta azt, hogy egy tizedmásodpercre leáll, majd elindul, azaz villog a képernyő.


HANGSÚLYOZOM hogy ez csak egy a sok lehetőség közül, most a sok közül ez tűnt a legvalószínűbbnek és ez ugrott be.

2015. júl. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!