Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Dropbox, google drive?

Dropbox, google drive?

Figyelt kérdés

Újra szeretném telepíteni a laptopom, és az lenne a kérdésem, hogy a fenti két lehetőség közül melyik lenne a jobb a laptopon levő adatok mentésére, tárolására, hogy az újratelepítés után vissza tudjam hozni a laptopra?


Jelenleg azt a "józan paraszti" megoldást csinálom, hogy pendrivera rámásolom, majd onnan továbbmásolom az asztali gépemre az adatokat, ez elég lassú, hosszadalmas megoldás, és az újratelepítés után pedig vissza kell másolgatnom ugyanígy mindent, de legalább biztos helyen lesz mindenem, nem veszik el semmi.


Szóval az lenne a kérdésem, hogy ilyen újratelepítés esetén szóba jöhet e a fenti két lehetőség?


Google Drive úgy működik, hogy feltöltöm az adatokat, nem? Mert az ugye a feltöltési sebességemtől függően szintén hosszú folyamat lenne.. Dropboxom egyetem idején volt, de azt nem tudom, hogy nem vesznének e el az adataim..



Előre is köszönöm a segítő válaszokat.



2015. júl. 2. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát mivel a Dropbox 2GB, a GD pedig 15GB, elsősorban a tárhely dönt szerintem. Ott van még a OneDrive, az most 30GB-nál jár asszem.


Mind3 úgy működik, hogy feltöltesz és letöltesz adatot, böngésző segítségével. Opcionálisan mind3hoz van szinkronizáló alkalmazás, ami a géped egy(/több?) adott mappáját szinkronban tartja a felhőtárhellyel.


Gyors mentésre szerintem egy külső vinyó a legjobb. Annak később is hasznát veszed, offline backupként.


> Dropboxom egyetem idején volt, de azt nem tudom, hogy nem vesznének e el az adataim..

Nem vesznének el, de a fontos adataid mindig min. 2 helyen tartsd.

2015. júl. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, akkor mindenképp fel kell tölteni az adatokat, nem ilyen másolás-beillesztéses a dolog,..


Akkor szerintem maradok az eddigi pendrive-val átmentős dolognál, mert már "csak" 200 giga adatot kell megmentenem, és ez az 2-15-30 gigás tárhely sokat nem segít, pláne, hogy feltöltés jóval lassabb lenne, mint a pendriveos megoldás..


Köszi a választ! :)

2015. júl. 2. 12:57
 3/3 anonim ***** válasza:

hubiC

1.05 EUR/ hónap 100 GB


A 10 TB-os hely drágább.

2016. okt. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!