Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan fog frissülni a Windows...

Hogyan fog frissülni a Windows 8.1 Windows 10-re (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Csak rámegyek,hogy frissítés és szépen feldobja nekem autómatikusan az új Windowst annélkül,hogy nekem manuálisan kéne csinálnom valamit vagy pedig ugyan úgy zajlik mint az eddigiek(formázás stb)? Még soha nem csináltam ilyet viszont itt az alkalom hogy frissítsem.

2015. jún. 29. 19:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, úgy tervezik, hogy a windows update teljesen automatikusan telepíti, mint egy szervizcsomagot. Persze ha haladó felhasználó vagy, akkor tudhatod, hogy frissítő telepítést csinálni nem egy életbiztosítás soha. Ha megteheted, érdemes egy ISO-t beszerezni, és csinálni egy tiszta telepítést. Az a biztos.
2015. jún. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 ponka100 ***** válasza:
Nem tudom milyen válaszokat kapsz itt?De tanácsolom(tanács ugye ingyen van)nézz a Microsoft oldalán ennek utána.Ott megkapod a megfelelő választ!
2015. jún. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nagyjából úgy fog menni, mint a korábbi Windows 8 -> Windows 8.1 frissítés esetében: [link]


Ha jól tudom, akkor a jelenlegi információk alapján az ingyenes Windows 10 csak Windows 7-ről vagy 8(.1)-ról történő frissítéskor jár, "tiszta" telepítés esetében nem. (upgrade licencet kapnak a frissítő felhasználók)

2015. jún. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Upgrade licenc 8 óta nem létezik, ahogy retail se, csak OEM van. Kapsz egy kulcsot, ami az adott gépre érvényes, és tök mindegy, hogy milyen módon telepíted, vagy hányszor, amíg azon a gépen marad. A meglévő verziód ellenőrzése a kulcs kiosztásakor történik, ahogy volt ez korábban is.
2015. jún. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Utánanéztem, korábban még upgrade licencről olvastam, de később pontosította az álláspontját a Microsoft.

HWSW.hu írta:

"Frissítve: A Microsoft Magyarország megkeresésünkre pontosította a korábbi álláspontját, a Windows 10 frissítéssel szerzett licenc megőrzi a szülő (frissített) operációs rendszer licencét, vagyis a számítógéphez kötött licenc marad számítógéphez kötött, a hordozható (korábban "dobozosként" emlegetett) licenc pedig marad hordozható."

2015. jún. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

nagyjából ugyanúgy történik,mint ubuntu linux esetén,amikor 14.10-et frissítünk 15.04-re.

minden adat megmarad ( legalábbis linuxnál megmarad ) elvileg.

2015. jún. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 ponka100 ***** válasza:
Ja igen hát a frissítésnél megmaradnak az adataid.Ha erre gondoltál.Persze mindíg mondják csináljál biztonsági mentést.Amit kell is általában nem szokott rá szükség lenni.De a biztos az amit nem tudsz!Vagy az amit tudsz de nem tudtál!
2015. jún. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"nagyjából ugyanúgy történik,mint ubuntu linux esetén,amikor 14.10-et frissítünk 15.04-re."

Csak a Windows jobban be fog lassulni, és még több háttértárat felhasznál, mint előtte :)

2015. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod ha ráfrissítesz a 8.1-re majd,akkor igen instabil lesz a 10-esed... Nem ajánlott az ilyen!

Letöltöd (de akár meg is veheted...) a 10est,kiírod szépen képfájlként és be bootolod,formázod a lemezed,felrakod szépen. Ennyi.

2015. jún. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 ponka100 ***** válasza:
Pedig azt tervezi a Microsoft hogy nem lesz „úgynevezett”új Windows hanem frissítve lesz mint írta itt valaki mint egy service pack.És valóban úgy mint a Linuxnál van már évek óta.A háttértár nyilván növekedni fog mert hozzáraksz valamit.A valóság az hogy a Windows 10-et a Microsoft oldaláról letölthető(egyelőre magyarul nem)de viszont van Amerikai meg Angol Angol variáció.Szóval erről is telepítettem és frissítettem is.De ezek még annyira friss dolgok hogy nem lehet legalább is én még nem tudok nagyon sok mindent mondani.Kell még egy pár hónap a hibák kijöveteléhez.Azért is tanácsolják még haladó vagy kisérletezgető felhasználóknak.Szerintem aki bozonytalan az maradjon a jelenlegi rendszerénél és törölje a Wndows 10-et felajánló frissítést.i
2015. júl. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!