Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem tudok belépni a Windows-ba...

Nem tudok belépni a Windows-ba azon a gépen, amit használtan vettem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szüleimnek vettem egy használt Foxconn márkájú Mini PC-t ( ilyen: [link] )

Alacsony fogyasztása van, és a teljesítménye teljesen megfelelő nekik.

A boltba az mondták hogy aktivált Windows 7 Enterprise rendszer van rajta.

Most haza hoztam, bekapcsoltam, és valóban van rajta Windows 7, de kér valami felhasználónevet, és jelszót és azt írja hogy "Bejelentkezés ide: EDUCATIO"

Bármit írok be felhasználónévnek, meg jelszónak azt írja hogy nem található beléptető kiszolgáló.

Most mit csináljak?

Egyáltalán mi ez az EDUCATIO?



2015. jún. 12. 12:05
 1/5 Tengor ***** válasza:
Vedd fel a céggel a kapcsolatot. Első körben kérdezd meg, hogy hogy tudsz bejelentkezni. Második körben meg kérdezd meg, hogy egy kis teljesítményű gépre, miért a leggépigényesebb oprendszert tették fel! (nagyon kíváncsi vagyok a magyarázkodásra)
2015. jún. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Domainbe szeretne belépni a gép, amit otthon nem tud, mert nincs domain szerver. Próbálj meg belépni a helyi gépre: [link]


Valószínűleg nem fog menni, de egy próbát megér.


Viszont: ez valószínűleg az Educatio Kft. egy kiselejtezett, vagy lopott gépe. Eleve nem szabadott volna, hogy ez egy aktivált operációs rendszerrel eljusson hozzád, azt használni nincs is jogod, kivéve ha OEM a rendszer, és erről rajta van a matrica a gépen. Ezen kívül érzékeny adatok is lehetnek rajta, ami miatt mindenképp teljes formázást és újratelepítést javasolnék.

2015. jún. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát annyit tudok még a gépről, hogy egy helyi középiskolából hozták, mert EU-s pénzből vettek újakat, és ez a bolt megkapott párat a régiekből.

De akkor visszamegyek, és rákérdezek pár dologra.

2015. jún. 12. 12:27
 4/5 Tengor ***** válasza:
Igen, vagy fogd és telepíts rá te egy rávaló, legális oprendszert.
2015. jún. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most újraindítottam, és felkínálta hogy a Windows 7-et vagy az Ubuntu-t indítsa el. Ezt eddig nem kérte.

Rámentem az Ubuntura és azt simán betöltötte.

Van rajta C:, D:, E: partíció is.

A C:-n csak a Windows, D:-n az Ubuntu lehet, bár ebben nem vagyok biztos, az E:-n meg ilyen érettségis meg ECDL-es cuccok vannak.

2015. jún. 12. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!