Ez mi lehetett?

Figyelt kérdés
A szamitogepem ott van az agyam vegebe es arra ebredtem fel, hogy a szamitogep bekapcsol. Megijedtem, hogy ez mi lehetett igy nem mertem hozzanyulni, de bekapcsolas utan kb 1 perc mulva kikapcsolt. Ez mi lehetett?
2015. máj. 22. 00:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Win7-nél nem tudod kikapcsolni/törölni a hyberfil fájlt, csak parancssorból.

powercfg -h off

2015. máj. 22. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
köszi ^^
2015. máj. 22. 05:39
 13/18 Tengor ***** válasza:
Esetleg kezd tönkremenni a bekapcsológomb. (a csúnya beszédtől még nem fognak rád felnézni, maximum azok, akik véleménye vajmi keveset ér9
2015. máj. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#10 Nem szoktam játszani így erről csak hallomásból tudok írni...

Én a linux különböző változatait használom (többnyire valami debian/ubuntu alapú rendszert). Linux Mint, ElementaryOS, Lubuntu, Debian, Ubuntu minimal, stb... de gyakorlatilag ezek nagyon-nagyon hasonlóak. Munkára és általános használatra sokkal használhatóbbak számomra mint bármelyik eddigi windows és még ingyenesek is. A biztonságról nem is beszélve...

Az tény, hogy kell hozzá elszántság és bár próbálnak nagyon felhasználóbarátak lenni, de épp úgy ahogy a windows esetében meggyűlhet a bajunk 1-2 driverrel, úgy itt is szoktak apróbb problémák lenni, de az online közösség nagyon segítőkész és hamar megoldást találunk a problémára.

Nem célom, itt órákat kampányolni mellette, csak a kérdésre akartam választ adni! :)

Játékokkal kapcsolatban a Steam-es játékok elég nagy része fut linuxon is, de mint mondtam ezzel kapcsolatban érdemes utánaolvasni, mert nincs személyes tapasztalatom.


Az viszont biztos, hogy levelezésre, netezéshez, filmezéshez, zenehallgatáshoz vagy irodai munkára tökéletes! (Komolyabb munkára is, sőt.. de ahhoz már kell némi hozzáértés.)

2015. máj. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

A hozzáértést az lehet tanulni :) Játék szemponjátból csak azért lenne szükséges, mert most próbálkozok elsajátítani a c-t és a c++-t és azon belül olyan dologgal próbálom elsajátítani, hogy annak a játéknak kellene fusson, hogy tesztelni tudjam mit kókányoltam össze :D Amúgy ha már tapasztalt Linux felhasználó vagy, akkor ha nem haragszol pár kérdéssel meg is bombáználak.

Elsősorban melyik disztúrbíciót ajánlod? Másodsorban valóban igaz, hogy ha több évig, van instalálva se eredményez lassulást? Valóban százszor stabilabb egy rosszabbul sikeredett Linux, mint egy jól sikerült windows? Egy bizonyos disztúrbíción belül melyik verzót ajánlod? (Sajnos nem rendelkezem túl erős vassal) Hallottam még sok hasonlót, de már így is sokat kérdeztem :D Válaszod előre is köszi!

2015. máj. 22. 19:16
 16/18 Tengor ***** válasza:

#15, bár nem nekem szól a kérdés...

Én Ubuntut v. Linux mintet javasolnék. Ha kell a csicsa és van vas, akkor KDE mehet rá (Kubuntu, Linux mint KDE). Ha nincs vas vagy szereted a letisztult felületeket, akkor XFCE (Xubuntu, Linux mint XFCE). Persze ezek között simán lehet váltani.

A lassulás tekintetében a linuxok és a windowsok nem különböznek. Ha össze-vissza telepítgetsz, akkor a linux is be fog lassulni, mert egy halom minden fog futni, amiről megfeledkezel és hasonlók. Más kérdés, hogy a legtöbb linux felhasználó a két végletből adódik: nagyon nem ért hozzá (nem telepítget) v. ért hozzá (telepít, de csak amit kell). Ritkább a babrálós fajta, ami csak úgy agyatlanul telepít.

A stabilitásra is igaz a fenti kijelentés. Ha sok program fut instabillá válhat a cucc. Sőt! Az Ubuntuból félévente jön ki verzió, és bizony néha nem tesztelik ki / nem tudják kitesztelni kellőképpen és akkor az instabilabbá válik. Ezért szokták javasolni, hogy aki stabil rendszert szeretne, az a két évente megjelenő LTS verziót tegye fel magának.

2015. máj. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
mit kell ezen tornászni???????????????
2015. máj. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Elsősorban melyik disztribúciót ajánlod?"

Debian-ra több időt fordítanak, mint az Ubuntura (bár elviekben annó, az Ubuntu is Debianból indult ki, de mára már különálló rendszerként tekintünk rá, nem csak egy átiratként). Ubuntu esetében (és az összes belőle származó rendszernél) mindenképpen érdemes az LTS kiadásokat választani. Ritkábban kell komplett rendszert frissíteni, sokáig támogatják és stabil. Vannak olyan belőle kifejlődő rendszerek amiket már csak LTS kiadásra építenek. Ezen felül ott van még az Arch is (sok jót hallok róla, de nincs személyes tapasztalatom). Egyetlen hátránya talán, hogy kezdőként kevesebb segédletet találsz hozzá szerintem...


"Másodsorban valóban igaz, hogy ha több évig, van instalálva se eredményez lassulást?"

Ez relatív. Mint, ahogy előttem is leírták, nagyon függ attól, hogy mi van rá telepítve. Nekem sok program van fent, de ezek közül kevés az ami induláskor betöltődik vagy épp állandóan futna. Ebben az esetben igen, valóban lényegesen gyorsabb mint egy Windows, hiszen ott hiába szeded ki az automatikusan induló programokat akkor is lassú marad. Ez abból fakad, hogy a Windows esetében (szinte) minden program elég komolyan beleépül a registry-be és minél nagyobb lesz, annál nehezebben tud vele bánni a rendszer. Linux esetében annyi az előny, hogy nincs registry! :) (És ez bőven elég is!!)


Valóban százszor stabilabb egy rosszabbul sikeredett Linux, mint egy jól sikerült windows?

Ez attól függ mennyire van összegányolva. Mint minden rendszer ez is tönkretehető. A rendszerek lelke a kernel (eredeti állapotában) stabil. Többnyire elmondható, hogy aki a módosítgatására adja a fejét vagy egy teljesen új rendszerrel próbál előrukkolni, az nyilván ért is hozzá annyira, hogy amit kiad a kezéből az működőképes legyen. Főleg amiatt, mert bár nyilván az Ms-nál is vannak jó szakemberek, de szorítja őket a kiadási határidő. Ha hobbiból csinálsz valamit, akkor nincsenek határidők és koncentrálhatsz a tökéletes munkára... (A legnagyobb linuxokra ez már nem teljesen igaz.)


Egy bizonyos disztúrbíción belül melyik verzót ajánlod? (Sajnos nem rendelkezem túl erős vassal)

Igazából inkább az ablakkezelőtől és a felülettől függ, hogy mennyire rendszerigényes egy Linux. Én egy p2-es gépen, 600MHz 256MB RAM-al üzemeltetek egy otthoni kis szervert. Tökéletesen működik, a család és barátok igényeit teljes mértékben ki tudja szolgálni! Igaz, ablakkezelő nélkül...

Ha nagyon gyenge a gép akkor javaslom az Openbox ablakkezelőt. Nem csili-vili, nincsenek extrák, de gyors és ezáltal egy ősrégi laptopba is lehet életet lehelni.

Ha csak egy kicsivel erősebb, akkor önmagában jó az ElementaryOS. Ez a Pantheon(Mutter) felületet használja. Ha letiltod belőle az animációkat, kellően gyors rendszert kapsz. Szép, letisztult felület. Nem tudsz benne az asztalra ikont rakni, de leginkább osx rendszerekre emlékeztet. Kis kijelzős netbookokra szerintem a legjobb választás.

Következőnek az XFCE felületet mondanám. Mindegy, hogy egy sima UbuntuLTS-re rakod, vagy Linux Mint XFCE változatot szeded le, vagy fogsz egy Debian-t és telepítésnél ezt választod, vagy a XubuntuLTS-t rakod fel. Az eredmény ugyanaz. Egy jól testreszabható, viszonylag gyors és stabil felületet kapsz. Az előzőekhez képest kicsit több a memóriaigénye. (A "több" relatív, egy Windows Aerohoz képest említésre sem méltó az a kb 280-300MB amit összesen eszik az egész, de pl ha fél giga ramból kell gazdálkodni, akkor már soknak tűnhet!)

Ezen felül még rengeteg felület van: Cinnamon, KDE, Gnome, MATE, stb... Kisebb-nagyobb hardverigénnyel, de az általánosságban elmondható, hogy a nagyobb rendszerigényért cserébe mindig kapsz plusz szolgáltatásokat. Tehát nem fejlesztői baklövés ha eszi a memóriát! :) (Lásd Windows Vista)

Nem ismerem a géped paramétereit, de javaslom próbáld ki őket virtuális gépen (esetleg live rendszerként - a legtöbb linux képes telepítés nélkül is elindulni, de nem teljes azért az élmény) és válaszd a neked legszimpatikusabbat. Olvass utána, próbálgasd szabd testre az igényeidnek megfelelően.


Ami pedig a fejlesztést illeti: C, C++ linuxon is mehet bátran (még grafikailag is) ellenben itt felejtsd el a Visual Studio adta "örömöket". Más a környezet, nincs .Net, ellenben amit Linuxra megírsz, az többnyire könnyedén átültethető utána már Windowsra vagy OSX-re. Ez fordítva sajnos nem mondható el.. (Persze ha nagyon összetett, akkor lehetnek buktatók!)

2015. máj. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!