Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ki ismeri a betűtípust, vagy...

Time Lord kérdése:

Ki ismeri a betűtípust, vagy tud valami hasonlót? /Link odalent/

Figyelt kérdés
[link]

2015. máj. 19. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:

elvileg ahogy az oldalon is láthatod ez egy külön logó...

[link]

itt keresgélj

2015. máj. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy egy logó. Csak egy betűtípus is készült róla, és azt nem találom. Egyébként azt az oldalt már átnéztem (többször is ezelőtt) és akkor sem volt semmi. Ezért fordultam a Gyakorikérdések.hu-hoz.
2015. máj. 19. 19:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Ránézésre ez pixelezve van, azaz tényleg nem betűtípus.

Ha meg "valahonnan" belsős infód van afelől, hogy készült belőle ttf, akkor ott érdeklődj!

2015. máj. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért van "enyhén" pixelezve. mert ez egy minta. Ezt a képet a neten találtam, amikor betűtípusokat kerestem. Aztán hirtelen BUMM itt ez a kép. Rákerestem az oldalra amiben csak azt írták, hogy az Iron sky c. film betűtípua... de semmi link.
2015. máj. 19. 20:00
 5/6 tabaki ***** válasza:

Hát, én a képedet ezen az oldalon találtam meg:

[link]

Hogy itt nincs link, nem éppen meglepő a kísérőszöveg fényében:

„iron sky movie logo font wtf” (az iron sky film betűtípusa ej, mi a csuda lehet :)

Tehát ez ugyanaz a kérdés, amit te is föltettél. A válasz: Helló! / Vélhetőleg saját logó / Alex

Vagyis, még a válasz is ugyanaz, amit kaptál. Alighanem így van, mivel a film hivatalos oldalán is az látható, hogy minden egyéb szöveg mással van írva. Te magad mire alapozod, hogy készült róla betűtípus is?

Igen, az gyakran megesik, hogy egy moziplakát után a rajongók megcsinálják az egész ábécét, de az ilyen fontok általában könnyen megtalálhatók. Ez most nekem nem sikerült, de nemcsak a kudarc mondatja velem, hogy ritka randa egy betűtípus. Ha ezeken az oldalakon szétnézel, százszor szebb fraktúrbetűket találsz:

[link]

[link]

[link]

Még ez emlékeztet rá egy kissé a trehányságával, de ez is erősen eltér:

[link]

Azt nem írod, mire kéne. Ha csak ez a felirat kell, azt nem nagy munka felnagyítani. Ha másra is használni akarod, kénytelen leszel megálmodni a még hiányzó néhány betűt, és megszerkeszteni őket mondjuk FontForge-dzsal:

[link]

2015. máj. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:

Egyébként a többi forrás szerint jóval drabálisabbak a betűk, valahogy így:

[link]

2015. máj. 20. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!