Windows vs Linux?

Figyelt kérdés

Szerintetek most melyik a gyorsabb stabilabb,jóbb os?

Tudom hogy van több ilyen kérdés de azóta elég sokat változott mind a 2 os.



2015. máj. 14. 22:38
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Lubunturól sok rossz véleményt hallottam.Pl.:bughalmaz,instabil és hasonlók.Ez valóban igaz?Használnák én Mint LXDE környezettel de a legújabb belöle a 12-es ,,Lisa".Ami elég régi és elég gyatra a támógatása.
2015. máj. 15. 18:51
 12/20 anonim ***** válasza:

Még két javaslat:

Debian + LXDE

AntiX

2015. máj. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Az AntiX-ot probáltam de nem futott el normálisan.

Akkor a Debian-t is megprobálom.

2015. máj. 16. 02:26
 14/20 Tom Benko ***** válasza:
Pentium4+512MB+64MBVideo? A Debian mellet próbálj ki valami nagyon csupasz disztrót is szerintem. Mondjuk Arch+XFCE, vagy Arch+LXDE, vagy inkább csak sima ablakkezelő. Youtube-ot azon legfeljebb mplayerrel vagy vlc-vel tudsz nézni, a durván flash-es oldalakat (pl. facebook) meg kb. felejtsd el.
2015. máj. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Én Windows-t mondok.

Asztali gépemen XP van, nekem évek óta tökéletesen működik, nem fagy le, fél perc alatt teljesen feláll a rendszer. Én nem panaszkodhatok rá.

7-es is jó. Az van a laptopon, mondjuk az picivel lassabb.

2015. máj. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Tom Benko ***** válasza:
@15: Azért nem kis bátorság egy elavult rendszert használni még mindig.
2015. máj. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"7-es is jó"

512 MB-hoz? :o

2015. máj. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

# 16 Netezni és filmet nézni, meg Office használatára még mindig jó.

# 17 Nem 512 MB hanem 8 GB

2015. máj. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Tom Benko ***** válasza:
@18: Pont netezni a legkevésbé biztonságos. Offline még csak-csak...
2015. máj. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Először is, a linux az nem egy operációs rendszer, hanem egy kernel. A szabad szoftvereknél minden szoftver egy külön csomag, ami egy feladatot végez el, és ezek általában egymásra épülnek. A Windows az csak a Microsoft terjesztésében létezik, de a szabad szoftverek végtelen lehetőségben össze lehet rakni. Maximum egy szabad szoftverekből összerakott operációs rendszernek valamilyen teljesítményét lehet összehasonlítani, de mást még ebben az esetben sem. A Microsoft Windows egy szabadalmazott operációs rendszer, ami eltitkolja a forráskódot a felhasználói elől, és nem adja meg a szabadságot a szoftver megváltoztatására, terjesztésére, a megváltoztatott változat terjesztésére, és így nem ő birtokolja a szoftvert, hanem a cég. Ezzel ellentétben, amit te "Linux"-nak hívsz, azok a szoftverek minden szabadságot megadnak, és ez általában jobb teljesítményhez vezet, mivel többen látják a forráskódot.

[link]

[link]

2015. júl. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!