Windows vs Linux?

Figyelt kérdés

Szerintetek most melyik a gyorsabb stabilabb,jóbb os?

Tudom hogy van több ilyen kérdés de azóta elég sokat változott mind a 2 os.



2015. máj. 14. 22:38
1 2
 1/20 Gugu Gabor ***** válasza:
Mire szeretnéd használni?
2015. máj. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Netezni és régebbi játékokra.
2015. máj. 14. 22:47
 3/20 anonim ***** válasza:
nekem eleg stabil meg gyors a Windows is, az XP ota lefagyott szamitogepet sem lattam, linuxot eletemben nem hasznaltam, ugyhogy a kerdes szamomra ertelmetlen.
2015. máj. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Gugu Gabor ***** válasza:
Netezni jó választás lehet, játékokkal lehet bajod bőven.
2015. máj. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Én XP-vel tapasztaltam pár fura és bosszantó dolgot, elvarázsolt hibaüzeneteket, pedig alapvetően szerettem az XP-t. Pár éve Ubuntut ill. Linux Mintet használok, kellemesen csalódtam. Szépen ketyeg, mint az óramű. Az XP még fent van, mert néha eredeti Office-t kell használnom, ezt elfogadtam. De nem szándékszom mindennapi használatban visszatérni a Winre.


Amúgy a kérdés túl általános. Mindkettőből sok változat van, és nem is azonos célra vannak kihegyezve. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, legalábbis a másikhoz képest. Például multimédiás munkához az Ubuntu külön kernel hangolást csinált az Ubuntu Studio-val, szóval a feladattól nagyon függ a hatékonyság és a stabilitás. (De ez csak egy példa volt.) Az sem mindegy, hogy desktop vagy szerver.

Stb....

2015. máj. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Tom Benko ***** válasza:
Attól függ. Eleve, Linuxból van kismillió, szóval konkrétan melyikre gondolsz?
2015. máj. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Jelenleg most Mintet használok.(cinamont)Meg vagyok vele elégedve.

Windows 7 is van mellette.A mint hamarabb bootol és hamarabb feláll.

Telepítés is egyszerű.1 sor a terminálba.

Windows 7 sem lenne rossz de nem olyan stabil mint a Mint.

Arra lennék kiváncsi hogy a Lubuntu jobb e mint az XP.Mert van 1 régebbi pentium 4-es,512 ram,64mb nvidia geforce VGA-ás gép.

2015. máj. 15. 14:26
 8/20 anonim ***** válasza:
Lubuntu azért jobb,mert van támogatása,kap még frissítéseket,míg az xp már nem támogatott.
2015. máj. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Tudod telepíteni akár usb-s meghajtóra is, gyorsabb, megvan az Ubuntu szoftvertámogatás benne.
2015. máj. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"pentium 4-es,512 ram"

Vagy esetleg Linux Mint + LXDE, ha a Mintet szoktad meg.

2015. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!