Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mozgó, villogó négyzetek a...

Mozgó, villogó négyzetek a képernyőn. Mitől?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy bizonyos programok illetve szinte minden játék indításakor mozgó, villogó négyzetek jelennek meg a képernyőn.


A probléma azután jelentkezett, hogy újraraktam a rendszert (win 7), és frissítettem a videó kártya driverét. Először az egész képernyő teli volt fekete négyzetekkel, de végül sikerült kigoogle-zni, hogy ez hogy szüntethető meg, (rendszer tulajdonságai-speciális fül-teljesítmény-beállítások-asztal összeállítás letiltása) de bizonyos programok és szinte minden játék megnyitásakor ugyanúgy ott vannak. Próbáltam már többször leszedni, újrarakni a drivert, de nem segített, próbáltam már másik monitorkábelt is… kiolvastam szinte az egész googlet, de semmi sem jött be. A kérdésem főleg az lenne, hogy ha a rendszer újratelepítés nem oldja meg a dolgot, akkor tuti hardver probléma, ugye?

De esetleg ha valakinek lenne még valami ötlete, hogy mégis hogy lehetne ezt megoldani újrarakás nélkül, az is jó lenne. :)


Előre is köszi!



2015. márc. 31. 12:54
 1/3 Tengor ***** válasza:

Ha kicseréled a VGA-t, akkor meg is oldod a problémát és nem is kell újra rakni semmit.

Hardveres hiba lesz, hogy mi azt nehéz megmondani.

2015. márc. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tengor ***** válasza:
Mármint azt nehéz, hogy a VGA-n konkrétan mi ment ki, a memória v. a GPU olvadt le, esetleg csak nem kap elég tápot.
2015. márc. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A videokártya viszonylag új, igaz használt, de az előző tulajnál rendesen működött... azért raktam bele, mert az előző tönkrement, mert már nagyon régi volt. De különben sorozatosan mennek tönkre a videokártyák a gépemben, az alaplap probléma lehet, vagy mi? A gépem többi része már nem éppen mai darab.
2015. márc. 31. 13:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!