Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Bekapcsoláskor fekete képernyő...

Bekapcsoláskor fekete képernyő, egy villogó kis kötőjellel. Mi ez a probléma és hogyan orvosolható?

Figyelt kérdés
Asus eeepc 1001pxd gépről van szó. Betölt egy asus kezdőképernyő, de nem sokkal utána már csak a feketeség a kis villogó kötőjellel jelenik meg. Előre is köszönöm a válaszokat.:)
2013. dec. 16. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:

A BIOS lefut? Tehát a memóriateszt, az eszközök listája, stb.

Ha az után áll le, akkor lehet, hogy az oprendszer indítószektora sérült. A telepítőlemezzel orvosolható. (Ja igen, CD-ről boot-olva elindul?)

2013. dec. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Húha ez kicsit magas nekem. :D de BIOS lefut, igen, utána áll le. Eleve telepített op.rendszerem van, CDt meg a netbookom nem tud olvasni. Szóval nem könnyen kezelhető a baj? ( vagy csak számomra) köszönöm a gyors választ!!:)
2013. dec. 16. 17:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak puhatolózom, tippelgetek. :))


Bekapcsolás után először valami ilyesminek kéne megjelenni:

[link]

Aztán valami ehhez hasonló táblázatnak, bár ez néha egyből kiszalad a képből:

[link]


Ezután indulna az operációs rendszer. Ha itt áll meg, akkor gondoltam, hogy valószínűleg az oprendszer nem indul. (Az a jobbik eset.)

Ha be tudsz menni a BIOS beállításokhoz, akkor ott pl. ellenőrizheted, hogy jó lemezről akar-e indulni.

2013. dec. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen operáció rendszer?
2013. dec. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Win. 7 starter :) hasonló, előbb kidobja hogy hova léphetek, BIOS, beállítás félék stb..ha nem választok semmit akkor csak a villogóka. A beállításos rész meg BIOS SETUP UTILITY néven fut..nos itt óvatosan nézelődtem, mert hát itt megállt a tudományom.:D
2013. dec. 16. 17:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Próbálkozz csökkentett módban indítani (általában F8)! Ha így sem indul, akkor valószínűleg elszállt a rendszer. Sorry.
2013. dec. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem akar indulni..:/ azért köszönöm a válaszokat:) szervizben mit fognak vele ügyködni?:)
2013. dec. 16. 19:08
 8/9 anonim ***** válasza:

"előbb kidobja hogy hova léphetek"

Nem mondom, hogy értem. :) Egy menüvel indul a gép? (Ha BIOS Utility-t is lehet választani, akkor gondolom nem boot menü.. (?))

Valamit mindenképpen indítani kell, és ha csak egy operációs rendszer van a gépen, akkor egy telepítő CD vagy egy live CD tud segíteni. Írtad, hogy CD-t nem olvas, de pendrive-ról is elvileg illene működnie.


A szervízben szerintem a Master Boot Recordot és/vagy a boot sector-okat rakják helyre elsőként (ami elsőként töltődik be indításkor), utána lemez ellenőrzés, és ha nem az a gond, akkor javasolni fognak egy újratelepítést.

2013. dec. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megoldódott a problémám. :) Nem érzékelte a HDD-t. Beleraktunk egy másikat, ismerősöm gondolja, kipróbálja az eredetit a saját gépében. Ott érzékelte, szóval visszaraktuk és mintha mi sem történt volna, ismét tökéletesen működik...De amilyen procedúra megelőzte.. :D Mindenesetre köszönöm mindenkinek a kedvességet! :)
2013. dec. 28. 17:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!