Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Macobook airem nem kapcsol be...

Peti6544 kérdése:

Macobook airem nem kapcsol be mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2013. nov. 17. 23:39
 1/8 anti paladin ***** válasza:
Ennyi infó alapján bármi.
2013. nov. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
vagyis meg nem az enyem csak a pali nagyon olcson adja irtam vele azt monta hogy tolt a ventilator is felprog ha megnyomja a bekapcsolo gombot de kepernyon fekete marad [link]
2013. nov. 18. 00:16
 3/8 anti paladin ***** válasza:
Nagyon nagy mákkal lehet, hogy csak kontakthiba. Kevesebb mákkal lehet hogy csak a kijelző szállt el. De alaplaphiba is lehet. Utóbbi már nagyon költséges, szóval ez így zsákbamacska.
2013. nov. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak le akarnak nyúlni pénzzel. Ha ez egy kamu hirdetés.


Ha mégis megvennéd csakis személyesen vedd át, minden papírral, tartozékkal és számlával.

A legjöbb az lenne, hogyha rákötnétek egy külső monitort, hogy azzal működik-e. Ha igen, akkor valószínűleg a kijelző hibás. Nem olcsó mulatság, de javítható.

2013. nov. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak meghalt benne a vízhűtés, ugyebár a víz hűtés során a víz hő hatására lassan elpárolog. Tedd be egy csap alá és töltsd újra benne a vizet.

Amúgy komolyra fordítva a szót, a ventilátor akkor is felpörög, macairnél, ha a proci ép egy kicsit csak úgy istenesen bele égett a socketbe (ez tapasztalat(sajnos)). Szerintem nem éri meg szenvedni vele. Főleg hogy a linket nézve egy 4-5 éves modelről van szó. Ha mondjuk tényleg csak kontakt akkor is bármelyik pillanatban elmehet a lapon egy kondi, vagy elszállhat benne bármi. Lehet hogy "ocsó" a 100€, de nem sokkal többért (duplája kb.) hasonló működőt kapsz. 70-80k ért mennek most a jobb megkímélt állapotúak. amúgy a 2009-es szériának sok hibája volt, köztük a legjelentősebbek: a bill készítésénél használt anyag ha melegedett a gép gyakran ráolvadt kis foltokban a kijelzőre (ált. az összes 2009-es modelnél észrevehető legalább 1-2 betű fehér (ill. világos) háttérnél, ami a billről "olvadt" rá.); a kijelzőnél gyakran elszállt a lap(gondolom enél is az a verzió áll fent (szakember 100-!350! € körül számolja most a munkadíjat meg a szükséges hardvert)); pont az a széria amit már nem éri meg megvenni. Ha mac air akkor ne vegyél 2010 második félév előtti kiadást. és 1,8Ghz az nem jó, 2009-ben volt olyan ami 2,2-vel ment az 1,8-ban kevesebb volt a cache, meg kevesebb mem-el is adták. meg úgy alapból minden hardveren egyszerre sporoltak.

Amúgy nekem akkor is csinált ilyet, amikor kontaktos lett a HDD, szétszedtem megmozgattam azt fél évig semmi... aztán meghalt a hüttés (és paffff)!

Tényleg zsákbamacska amúgy.

Ami érdekesség mac air 2008 SSD, 2009 HDD... nem sokat ír róla a csóka

összefoglalva, szerintem NE!

2013. nov. 18. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát a pali azt irta hogy egyik nap ment másnap már nem gondolom valami totálisan hozzá nem értő ezert vett másikat ezt meg csak igy ell agya aprópénzert ennyit meg ér szerintem haragudnam javítani meg jol is jarnek de igy elgondolkodtato a dolog
2013. nov. 18. 07:46
 7/8 anonim ***** válasza:

ma 05:03


"Ami érdekesség mac air 2008 SSD, 2009 HDD... "

Te meg mit hordasz itt össze?? Az Airben sosem volt HDD bele sem férne.


Kérdező, menj fel a beszeljukmac.com oldalra és ott keresd gyiik-ot ő apple szervízben dolgozik és elég jól keni vágja a témát.


Esetleg az i-doki.hu-n is érdeklődhetsz. Ott dolgozik.

2013. nov. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sorry, bazki tényleg HDD-t tettek bele. Sose gondoltam volna.
2013. nov. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!