Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem kapcsol be a gép?...

Miért nem kapcsol be a gép? Eddig tökéletesen működött.

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm gépe lenne az, kérdezte, hogy megnézem-e neki, mert szerelőhöz még nem akarja rögtön vinni, hátha tudunk vele kezdeni valamit. Értek az elektronikához, de nem szoktam túl gyakran gépet szerelni.

Viszek multimétert, csavarhúzókat, először a kapcsolót nézzük meg, aztán szerintem a tápot.

Ha nem találunk semmit, mit nézhetünk még meg rajta?



2013. nov. 14. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:

ennyi információból 90% hogy táp.

ha nem táp, akkor alaplap, de azt a táp vágta haza...

Szóval csak az a kérdés, hogy most elég-e a tápegység cseréje, vagy lehet cserélni a többi hardvert is.

2013. nov. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is kíváncsi vagyok rá
2013. nov. 14. 21:22
 3/8 Lajos54 ***** válasza:
A szerencsésebb eset (bár ez a jóval ritkább), ha például megadta magát a főkapcsoló. Találkoztam már ilyennel. Ráadásul régebbi gép volt, olyan kapcsolót még véletlenül sem lehetett kapni. Akkor már inkább táp-csere, az legalább kapható :)
2013. nov. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megnéztem a gépet, elég érdekes dolgokat vettem észre.

Minden csatlakozót meglazítottam, megtisztítottam, a tápegységbe is belenéztem, biztosíték rendben volt. Nem működött, csak a "power" nevű zöld LED világított. Aztán jöttünk rá, hogy a kapcsolő nincs bedugva :D azt hittem, hogy az is egy LED.

Bedugtam a helyére, rákapcsoltuk a hosszabbítót, világít a LED, és a kapcsoló most már működteti is, csak a gép továbbra sem indult.

Amikor ráadom a tápra az áramot, hirtelen megrezzennek a ventillátorok (mindegyik). Amikor bekapcsolom a gépet, szintén csak megmozdulnak.

Lemértem a multiméterrel a széles ATX csatlakozót (12 széles), csak néhány 5 voltos feszültséget találtam meg. Most itt vagy nem működik valami, vagy csak azért ilyen, mert ugye nincs bedugva az alaplapba, és így nincs rajta terhelés. Ez lenne az első kérdésem, hogy szerintetek ennek van-e baja? A saját gépemet is le fogom mérni.

Megnéztük a 4-pines ATX-et is, itt két 12V-os feszt mértünk, aminek kell lennie, tehát ez működik, a mérés közben, pedig bekapcsolt a gép, amikor ki volt húzva ez a csatlakozó. Itt is csak a DVD-olvasó működött normálisan, és a ventillátorok, semmi más, még a LED-ek sem. :(

Ha visszadugom a csatlakozót, szikrázik, és leállnak a venillátorok.


Én a tápra gyanakszok, az lehet itt a hibát, mivel a széles ATX-en hülyeségeket mértem, de azonnal megyek, és megnézem az én gépemet is, hátha találok valami változást.

2013. nov. 16. 12:26
 5/8 A kérdező kommentje:

Elírásokért bocsánat, telefonon nem tudom visszanézni, csak néhány sorig, hogy mit írtam eddig...


A válaszokat pedig köszönöm :)

2013. nov. 16. 12:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ilyen esetekben be szoktam iktatni egy BIOS resetet is, ha már lúd-legyen kövér...
2013. nov. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ki fogjuk próbálni... Erre még nem is gondoltam.
2013. nov. 16. 13:09
 8/8 A kérdező kommentje:

Utána néztem a BIOS resetnek, meg még megnéztem a CMOS resetnek is, mindkettőt megcsináltuk, de nem megy.

Még arra gondoltam, mi lenne, ha RAM-ot cserélnénk...

2013. nov. 16. 21:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!