Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Emelt infó érettségin adatbázi...

Emelt infó érettségin adatbázis kezelés?

Figyelt kérdés
még középszinten érettségiztem pár éve és kb az a tudásom van(mostanra ugyan elfelejtettem de kis gyakorlással elő tudom hívni) és nagy erőkkel azon vagyok hogy programozni tanuljak. Az emelt info érettségik első 2 feladatának nekiláttam(1. vagy weblap vagy word vagy powerpoint 2. excel) és kb ugyanaz mint középszinten. A 3.nak ami az adatbáziskezelés nem kezdtem neki, mivel abból semmire nem emlékszem, viszont olvastam, hogy nehezebb mint közép szinten. A kérdésem, hogy mennyivel nehezebb?? Ha mondjuk középszinten tudom azért összetudom gyűjteni a pontok nagy részét? Vagy minimális energiával fel tudok készülni rá emeltszintre? (időm szűkös mindennel a programozáson vagyok) egyedül kéne tanulnom, max középszintig tudok segítséget kérni.

2015. márc. 8. 01:07
 1/5 Tengor ***** válasza:
Ez csak tőled függ. Egyiket sem lehetetlen megtanulni, kérdés, hogy mennyi energiát fektet bele az ember.
2015. márc. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Talán több választ kapnál, ha az oktatás kategóriába írtad volna. Semmire nem tudsz minimális energiával felkészülni, mert ez egy emelt szintű érettségi, aminek meg kell adni az időt és a tiszteletet.

Emelt szinten jellemzően több tábla van, kevesebb a triviális lekérdezés, és képesnek kell lenni egy kicsit belenyúlni az SQL-kódba is. Ha megnézed az oktatas.hu-n az eddigi feladatsorokat és a követelményeket, látni fogod.

Hát mindenesetre legalább arra a szintre gyere vissza, ahol voltál, mert ezen nem érdemes pontokat veszíteni.

2015. márc. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Keress egy-egy feladatlapot és döntsd el magad, hogy mennyivel nehezebb az egyik a másiknál.


Itt keresgélhetsz : [link]


Ez a 2015 májusi : [link] /!DARI_ErettsegiFeladatsorok/oh.php?id=erett_ut_reszlet


Sok sikert.

üdv.

2015. márc. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 coopper ***** válasza:

Bocsi :


*Ez a 2014 májusi....


(De sokan örülnének a 2015-ös májusinak, gondolom én.....)

2015. márc. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem sokkal nehezebb, de ha megnézel egy feladatsort, te magad is láthatod.

Evidens, hogy nehezebbek a feladatok, mint középszinten, de igazából nagy problémát ez azoknak jelent, akik nincsenek valami magas szinten, Wordben meg PowerPointban elbohóckodnak, talán még az Excel is úgy, ahogy megy, de ennyiben ki is merült a tudásuk. Aki értelmes, kompetens módon tudja kezelni ezeket a szoftvereket, annak nem okoz jóval nagyobb nehézséget.


A nagy gondot a programozás szokta jelenteni, ugyanis sokan elkövetik azt a hibát, hogy fél vállról veszik. Sokan azt hiszik, hogy mivel az addigi tananyagot tudják, majd pár hét, vagy 1-2 hónap elég lesz ahhoz, hogy megértsék a programozást emelt szinten. Ez általában nem szokott menni. Nem olyan nehezek azok a programozási feladatok, viszont a sok tanuló felkészületlenül vág neki.

2015. márc. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!