Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy régi laptopom és több...

Van egy régi laptopom és több ram érdekében beírtam cmd be azt a bizonyos "sfc/scannow" parancsot. Sok sok idő után kiírta hogy a Windows Erőforrás védelem nem javasolta a. (elfelejtettem ) segít nekem valaki?

Figyelt kérdés

2015. márc. 4. 16:45
 1/3 CspCsj ***** válasza:

Először is mennyi a jelenlegi RAM/memória mennyiség? (Windows billentyű + Pause billentyű együtt, a megjelenő ablakban alul kiírja a Processzor típusát és a használható memória mennyiségét. Mindkettőt ideírhatod.)


Másodszor az sfc parancs sajnos a szabad memóriát nem növeli, csupán a főbb rendszerfájlokat ellenőrzi, hátha mondjuk vírusfertőzés miatt módosultak.


1GB (=1024MB) alatt érdemes mindenképpen fizikailag bővíteni 1GB-ra (vagy fölé), de ez Windows verziótól és használt programoktól is függ. Gondolom Windows XP van a laptopon. Ezenkívül Skype, böngészőprogram, víruskereső?

2015. márc. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
van 1,5gb ram meg windows 7 avasttal
2015. márc. 5. 15:05
 3/3 CspCsj ***** válasza:

Feladatkezelőben (Ctrl+Shift+Esc) a Teljesítmény fülön, a Fizikai memória résznél, mennyi az Elérhető és a Szabad érték?

[link]

Szabad = a rendszer által egyáltalán nem használt.

Elérhető = nemrég bezárt programok által még lefoglalt, vagy a rendszer a gyakran használt programok fájljait az esetleges használatra a háttérben betölti a gyorsabb indítás miatt, de ha másra kell a memória, akkor pillanatok alatt "felszabadítható".

2015. márc. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!