Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nincs hang a gépemen, mi...

Nincs hang a gépemen, mi lehet a gond? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Újra lett telepítve a gépem, win7-es operációs rendszert kapott és nincs hang rajta. Ahogy láttam még a videokártyát sem jeleníti meg a vezérlőpultban, pedig a kártya benne van, a megfelelő helyre dugtam a hangszóró csatlakozóit és még sincs semmi hang. Segítséget szeretnék kérni, hogy ilyenkor mi a teendő, nem értek a számítógéphez, azt se tudom milyen hangkártya van benne. Csak annyit találtam hogy a rendszer típusa: 64 bites operációs rendszer, telepített memória: 2,00 GB valamint Processzor: AMD Athlon(tm) II X2 250 Processor 3.00 GHZ.


Ha tud valaki segíteni, nagyon köszönöm.



2015. febr. 14. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Drivereket fel kell tenni.
2015. febr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, de egész pontosan milyen drivereket?
2015. febr. 14. 11:33
 3/7 Lajos54 ***** válasza:

Milyen furcsa: a hangkártya drivert... :)


Ha nem alaplapra épített (integrált) hangkártyád van, hanem külön "belerakott", annak a típusát nézd meg (rá van írva). Szépen beírod utána a Google-be a hangkártya típusát, utána irod, hogy driver. Általában a gyártó honlapjáról érdemes letölten, mert az a megbízható.

Ha untegrált hangkártyád van, akkor az alaplap típusát+drivers írd be, és ott keresd a hangkártyáét.

Ha megvan, már csak telepíteni kell, utána pedig újraindítani a gépet.

2015. febr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lajos54 ***** válasza:
... na, szépen elírtam... szóval "letölteni" és "integrált"
2015. febr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, megpróbálom. :)
2015. febr. 14. 13:11
 6/7 A kérdező kommentje:

Ahogy észrevettem integrált, nincs külön hangkártyám.


processor drivereket találtam, gondolom az nem ugyanaz, segítenétek hogy melyiket kell letölteni? beírtam hogy amd athlon II x2 250 driver download for windows 7


Nem akarom elfuserálni a gépet.

2015. febr. 14. 14:48
 7/7 Lajos54 ***** válasza:

Ne a processzor típusát írd a keresőbe, hanem a géped alaplapjáét (amire az összes kütyü rá van szerelve). Ha nem tudod megnézni (az lenne pedig a legegyszerűbb), bekapcsoláskor egy pillanatra megjelenik a név.

Ezzel keress, ott már több drivert is fogsz találni.

Az eszközkezelőben azt is meg tudod nézni, hogy esetleg a hangkártyán kívül mihez kell még driver (illesztőprogram).

2015. febr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!