Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyire pontos számítási...

Mennyire pontos számítási alap ez?

Figyelt kérdés
Van egy sz.gép konfig. aminek a fogyasztása ( nem a táp teljesítménye, és nem az alkatrészek össz. TDP értéke, hanem a tényleges max fogyasztása ) X watt 100%-os terhelésen, akkor a gép mondjuk 60 %-os terhelése alatt a fogyasztása, ha nem is pontosan, de úgy kb. az X 60 %-a lesz? Vagy ezt így nem lehet kijelenteni?

2015. febr. 3. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez akkor lenne igaz, ha csak a cpu+gpu enne áramot. De van benne vinyó is, pörgő ventik, miegymás. Nameg a monitor konstans eszik relatív sokat.

Ha nagyon akarod, ki tudod mérni. De szerintem rá is tudsz keresni, tuti, hogy millióan méricskéltek már ilyeneket.

2015. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak maga a gép fogyasztására vonatkozott a kérdés monitor nélkül, de természetesen minden komponensével együtt, hdd, ventik is. A ventik nyilván minimálisan szólnak bele a fogyasztásba, és a gép terhelésétől függettlenül viszonylag konstans fogyasztást mutatva. A kérdésben ezért is írtam, hogy ha nem is pontosan, csak naggyából ki lehet-e így számolni egy gép fogyasztását.
2015. febr. 3. 18:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát sok guglival is csak egy ilyet találtam. Szóval az alapfogyasztás eleve nem kevés: [link]
2015. febr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezzel csak picit kerültem közelebb a válaszhoz, de azért köszi:)
2015. febr. 3. 20:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!