Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyi helyet érdemes hagyni...

Mennyi helyet érdemes hagyni a C meghajtónak egy 120 GB-os SSD-n?

Figyelt kérdés

Ami a C-n lenne: Win 7 64bit, telepített progik(nem olyan sok, ami a legtöbb helyet foglal is 2 GB, ebből van kb. 3 db, a többi ilyen max. párszáz mega), és igazából ennyi. (a Users és a Program Data mappát a D-re rakom)


DE!

Jelenleg 50 GB-ot hagytam meg, és vészesen kevésnek tűnik(pár mega szabad hely van), elvileg tényleg nincs semmi más rajta, csak a fent felsoroltak. A swapot ki kellett kapcsolnom, hogy maradjon hely(8 GB ramom van, fölöslegesnek is tűnt, viszont utána néha vészesen kevés memóriám maradt, alig pár program egyszerre futása alatt)


Szóval a fentiek függvényében mennyi hely kell a C-n nekem? Illetve milyen megoldással lehetne visszafogni kicsit a memóriafogyasztást? Mert ahogy nézem elég rosszul van kezelve...


2015. jan. 22. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
kapásból egy ssd-n ajánlatos a 20%át szabadon hagyni, különben nem gyengén belassul. Tehát 90-100 giga az, amit használhatsz. Logikusan végig gondolva, egy op rendszer, programokkal kb 20-30 giga. Tehát elvileg ketté lehetne osztani, de én pl nem szoktam, + ismerőseim körében se elterjedt megoldás. SSD-re op rendszer, a többi meg vinyó. Miért akarod ketté osztani egyébként azt a 120 gigát?
2015. jan. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Így tudom a legjobban beosztani a helyet + a saját mappastruktúrámat jobban átlátom, mint ha mindent pakolnék a C-re.
2015. jan. 22. 13:18
 3/8 anonim ***** válasza:
De nincsen merevlemez a gépben?
2015. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincsen
2015. jan. 22. 13:34
 5/8 anonim ***** válasza:

hát figy, én értem mit mondasz. De e mellé kéne venned egy hdd-t. Sokkal jobban járnál, ha vennél mondjuk egy 500 gigás vinyót, vagy egy 320ast, tök mind1. A lényeg, h az ssd-re pakold az op rendszert, ne tagold, a hdd-re meg a filmeket. Amivel játszol (esetleg, ha játszol), azt ugye rakhatod az SSD-re, így picit gyorsabb is lesz a játék (gyorsabban tölt be).

A memória érdekes. Erre az előbb nem reagáltam. Régebben használtam 7et, mostanában win8.1el nyomulok, ezen általában 850-900 mega van használatban, azaz több mint 3 giga szabad van a 4ből. Én nem tudom te mit csinálsz, ha még a 8 se elég. Milyen programokat futtatsz? Mert vannak memória igényes progik, de ha sima böngésző, meg skype, meg ilyen kis egyszerű programok zabálják meg azt a 8 gigát, vmit nagyon optimalizálni kell azon a rendszeren

2015. jan. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nem célszerű teljesen kikapcsolnia lapozófájlt.Vannak programok amelyek "igénylik" 8GB ram mellett is.Állítsd be 3-400 megabájt-ra, talán nem fog visítozni.
2015. jan. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Laptopom van, munkagép. Hordozgatom, rázogatom, egyebek. Ki lehetne cserélni az optikai meghajtót hdd-re éppenséggel, de nekem bőven elég (lenne) 120 GB mindenre.


A firefox zabálja a memóriát, programok amiket használok a tudásukhoz képest annyira nem. Igazából sok pici hülyeség összeadódik, amikről azt sem tudom mik. Sokszor sok mindennek mennie kell, h tudjak dolgozni, ilyenkor bedobja, h mentsem a munkám, mert elfogyott a ram. Viszont ezt a 3-400 MB swapot kipróbálom, hátha segít.

2015. jan. 22. 20:02
 8/8 anonim ***** válasza:

jajj, laptop. Az más tészta. Hát igen, így már annyira nem egyszerű a dolog. Vannak olyan laptopok, amikben van 2 hely is ssd-nek/hdd-nek, gondolom ebben nincs. Viszont így elég cinkes :S Szerintem ne szedd 2 felé, de ha mindenféleképpen ketté akarod, akkor próbáld meg 60-60ra. De figyelj rá, h mindig legyen hely mindkét lemezen, mert lelassul az SSD.

A memórián több dologgal is lehet segíteni. Automatikusan induló programok letiltása, Windows szolgáltatások letiltása, vannak egyéb progik, amik szintén tudnak egyéb extra dolgot lekapcsolni, ami feleslegesen megy a háttérbe, de semmi haszna

2015. jan. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!