Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nagyon belassult a gépem, mit...

Nagyon belassult a gépem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kezdjük ott hogy még mindig XP van rajt és a számítógép háza romokban van (oldala nincs is meg, se az eleje) és múltkor igen szépen leesett a helyéről az egész masina, akkor vesztettem el az elejét is a gépháznak amin ugye megtalálható a bekapcs gomb, a reset meg a led lámpák. na azok a kábelek ki is jöttek a gép belsejéből, de alaplap kézikönyve által visszadugdostam őket. de ki tudja még mi baja lehet a belsejében, mi csúszhatott ki stb. annyit tudtam tenni eddig hogy lefuttattam teljes vírus keresést, hátha az miatt lassú, de nem lett jobb, töredezettségmentesítést is futtattam attól se lett jobb, szóval már nem tudom. Legjobb lenne 1 új gép, de nincs rá pénz sajnos.. tervezem elvinni ismerőshöz hogy rakjon rá win 7-et és ez által ugye mindent töröl ami most rajta van, szóval teljes formázás lesz, na de ilyen állapotban az egész gépet még is hogy... na ez már más kérdés.

2014. dec. 26. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
én arról a winyóról mentegetném lefele a fontos adatokat, mert akár működés közben esett le, akár kikapcsoltan, tuti kárt tett benne. Ez lehet pl az egyik oka a lassulásnak.
2014. dec. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs rajt semmi fontos, de honnan tudhatom meg hogy az az oka?
2014. dec. 26. 18:55
 3/9 anonim ***** válasza:
nézd meg esetleg a hd sentinellel, hogy nem ír-e valamilyen hibát hozzá. de mivel nem írtad le a teljes konfigodat (igazából semmit), így elég nehéz megmondani, hogy a géped milyen sebességen kellene futnia.
2014. dec. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ennél sokkal gyorsabban mert tudom hogy milyen volt. az adatok:


CPU

Intel Pentium E2140 @ 1.60GHz 23 °C

Conroe 65nm technológia

RAM

1,00GB Szimpla-csatorna DDR2 @ 332MHz (5-5-5-15)

Alaplap

Foxconn 45GM/45CM/45CM-S (Socket 775) 40 °C

Grafika

Acer AL1912 (1024x768@60Hz)

256MBNVIDIA GeForce 8500 GT (MSI) 54 °C

Tároló

233GB Western Digital WDC WD2500YS-01SHB1 (SATA) 32 °C

Optikai meghajtók

Optiarc DVD RW AD-7173A

Audió

Realtek High Definition Audio

2014. dec. 26. 20:42
 5/9 anonim ***** válasza:

erre win7-et nem javaslok, épphogy a minimumot megüti, így emelett alig lesz a gépnek ereje programok futtatására.

hd sentinel jelzett vmit?

2014. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


míg ezt fényképeztem a gép lefagyott, monitor villogott, majd sötét képernyő után újraindult magától és hozzáteszem kék halállal nagyon ritkán találkoztam eddig de most a napokban már 1 megvolt abból is.

2014. dec. 26. 20:57
 7/9 A kérdező kommentje:
lehet hogy egy egyszerű gép újratelepítés megoldaná? bár kétlem... akkor mit tegyek rá? XP már nem támogatott. Win 7 erre nem jó. hát marad a Vista?
2014. dec. 26. 20:59
 8/9 anonim ***** válasza:

ha a sentinel nem mutat semmit az jó, akkor valószínüleg nem lett komoly gond.

Miután esett a gép, érdemes lenne mindent kivenni, portalanítani, majd visszarakni, ellenőrízni, hogy a kábelek nem szakadtak-e esetleg. De ha valami ilyesmi gond lenne, akkor nagy eséllyel el se indulna a gép, vagy rögtön meghalna.

Vista talán még rosszabb, mint a 7 ilyen szempontból, szerintem maradj nyugodtan az XP melett, ha a biztonság miatt aggódsz esetleg linux, de ha maradsz a windowsnál, az XP tökéletes lesz. Persze ez csak ajánlás, ha kipróbálnád a 7-t csak nyugodtan, de legalább egy giga ram kellene még bele és akkor is messze lenne a jótól.

2014. dec. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
rendben, hát köszönöm a válaszokat! :)
2014. dec. 26. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!