Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha alaplapot cserélek a...

Ha alaplapot cserélek a gépembe, akkor az op. Rendszert is újra kell telepíteni?

Figyelt kérdés
Az SSD, amin az op. rendszer van, az ugyanaz marad.
2014. dec. 11. 21:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Muszály lesz.
2014. dec. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
igen
2014. dec. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Gábor_79 ***** válasza:
Van egy mód, ha szeretsz ügyeskedni a windowssal. [link]
2014. dec. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy sikerül. De ilyenkor a driverekkel mi a helyzet? Pl. ha új videokártyám van akkor automatikusan felrak egy drivert? Vagy ez hogy működik?
2015. jan. 1. 11:47
 5/15 Gábor_79 ***** válasza:
Valami általános drivert használ, mint amikor először berakod az újonnan vásárolt kártyát. Valamivel azt is megjeleníti. Szóval nem a kártya saját, legoptimálisabb driverét rakja fel, hanem egy olyat amivel tudod használni a gépet.
2015. jan. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Értem, tehát ha a legoptimálisabb driverrel akarom használni, akkor azt külön kell feltelepíteni.

És ez a módszer mennyire biztos, hogy működik?

2015. jan. 1. 18:42
 7/15 Gábor_79 ***** válasza:

Biztos, hogy működik (ha pontosan csinálod). Ezt épp nem csináltam, de a rendszerelőkészítő eszközt mindig használom, ha magamnak telepítek. A Felhasználói és a ProgramData mappát szoktam áthelyezni másik lemezre a rendszer-tár helyett.

Annyi, hogy a BIOS beállítások jók legyenek, ugyanúgy, mint amikor rendes telepítést csinálsz. Pl. régi gép telepítéskor SATA eszközök AHCI mód, az új gépben is ilyen beállítások legyenek.

2015. jan. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És azt hogy tudom megnézni, hogy a régi gépemen a BIOS beállítások mik voltak?
2015. jan. 1. 21:12
 9/15 Gábor_79 ***** válasza:

Belépsz az előírt gombal és megnézegeted. A gyártó oldalán a manual, a BIOS ismertetésénél az alapbeállítás is le van írva zárójelbe. Legalább is néhány újabb fajtánál igen amivel találkoztam.

Beléphetsz a BIOS-ba nyugodtan. Ha mentés nélkül lépsz ki belőle, akkor nem tudsz elállítani semmit és úgy ismerkedhetsz vele.

Amúgy lehet nem is kell ezzel foglalkozni, ahogy utólag belegondoltam, mármint a BIOS beállítással. Ugyanabba a kategóriába esik mint az egész hardver csere. Majd a windows alkalmazkodik hozzá.

Mi okból nem tudod a végső gépre telepíteni?

2015. jan. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mármint egy új Windowsot? Vagy mit? Bocsánat, nem értem teljesen a kérdést.
2015. jan. 1. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!