Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valamit elállítottam a BIOS-ba...

Valamit elállítottam a BIOS-ban és se kép se hang. Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Próbáltam állítani a BIOS-t mert integrált a videókártyám és le szerettem volna tiltani, viszont valamit sikeresen elnyomtam és miután elmentettem ugye ùjraindul a gép és utána nem volt se kép se hang. Azóta sincs :/ próbáltam olvasgatni fórumokat ott azt írták, hogy reseteljem a BIOS-t. Nem lehet, mivel ha próbálom elő is hívni, nem látom hogy behozza-e és ha behozta mit hogyan kéne állítanom. A monitor csatlakozóját megnéztem többször is alaposan, nincs kimozdulva. Nemhinném, hogy a monitorral lenne a baj mert narancssárgán világít + pont azután lett vele baj, hogy restartolt a gép, szóval szerintem szoftveres hibája lett. A gép indításkor sípol egyet mint mindenmás indulásnál. Ha valami tudna valami megoldást, előre is köszi.

2014. szept. 25. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Alaplapon van egy jumper és általában az van oda irva hogy cms_clr vagy clr vagy cmos reset


[link]


itt egy leírás vagy



http://www.youtube.com/watch?v=Pdp_L5IxaNI


Videó rola

2014. szept. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lajos54 ***** válasza:

Elvileg a BIOS-nak akkor is be kellene jönnie...

De tételezzük fel, hogy nincs más hiba, ebben az esetben egy hardver-reset talán segít. Vedd ki az alaplapból aztaz elemet, ami működteti a BIOS-t (ez egy CR 2032 elem, egy 5 Ft-osnál valamivel kisebb). Várjál pár percet, ekkor minden beállítást elfelejt. Rakd vissza az elemet, és indítsd el a gépet. Ekkor a gyári alap-beállításokkal jelentkezik be a BIOS. Az óra, dátum beállítása is visszaáll, azt majd pontosítani kell.

2014. szept. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de egyik megoldás sem műlködött. Kivettem az elemet 10-11 percre visszaraktam de nem történt semmi. A monitor ugyanúgy nem reagál semmire. Az alaplapon pedig nem látok olyat hogy: cmos reset de még hasonló feliratot se. valami más ötlet?
2014. szept. 25. 12:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen alaplapod van ?
2014. szept. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldanom a problémát! Köszönöm szépen mindenkinek! Végül megtaláltam a jumpert és sikerült restartolni :)
2014. szept. 25. 12:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!