Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Micro SD kártyára telepített...

Micro SD kártyára telepített Live Ubuntu probléma?

Figyelt kérdés

Feltettem egy 2 GB-os Micro SD kártyára egy Live Ubuntut. (A kártya élettartamával most ne foglalkozzunk, ha nekem annyira fontos lenne ez a kártya, akkor nem ezt csinálnám vele.) Meglepődtem, egész kellemes volt az OS sebessége, de pár problémába ütköztem:

1. Valahogy kéne root jogot szereznem, hogy az etc/default/grib fájlt módosítani tudjam, hogy működjön a fényerő.

2. A billentyűzet kiosztást sikerült magyarra állítani, a rendszert nem. Sikerült letölteni a nyelvet, de valami hibaüzenet folytán valami nyelvváltással kapcsolatos cuccot nem tud letölteni és telepíteni. (Szerintem ennek is a root-hoz lenne köze.)

Csak ennyi, egyébként a meglévő Windows 8.1 mellé nem szeretném telepíteni, mert nem akarok foglalkozni a particionálással és a telepítésekkel. Ha a fentieket sikerülne megoldani, akkor ez már nekem tökéletes lenne. :-) Esetleg a Google Chrome-ot és talán a VLC-t telepíteném még rá, mert elvileg a program, amivel kitettem az .iso-t a kártyára (Universal USB Installer, pendrivelinux.com) létrehozott valamilyen tárat, ezzel megoldva, hogy a Live Linux eltárolja az adatait.


2014. aug. 29. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

1. sudo su

2. SDről nem lehet olyan gyors, mintha ramdiskből futna. Fizikai képtelenség.


De ha már SDHC-ra teszed, akkor legalább class10-est használj, ext4 fájlrendszerrel.


És amúgy nem hülyeség sd kártyáról linuxot futtatni, számtalan beágyazott rendszer így működik.

2014. aug. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A sudo su-t pontosan hogyan kell használni? Beírtam a terminálba és a gedit még mindig csak read-only-ban akarta megnyitni a fájlt. (Lehet, előbb újra kéne indítani a rendszert?)

Igen, ezen én is meglepődtem, márkajelzés sincs a kártyán, de nagyon jól ment. Kicsit lassabban bootol, mint a Windows 7, de ha elindult akkor egész kellemes sebességgel lehetett használni. Csak apró laggok voltak benne. Egyébként már futtattam CD-ről is Live Linux-ot, na az tényleg lassú volt.

És hogyan formázzam meg ext4-re? Jelenleg FAT32-re csinálta nekem az a program, amivel kiraktam a képfájlt, de Live Linux esetében is szükség van erre?

2014. aug. 30. 08:27
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy rájöttem, nekem nem root kell, hanem tulajdonos jog (owner).
2014. aug. 30. 13:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Közbe sikerült magyar nyelvet csinálnom magamnak. Készítettem egy új fiókot, amit beállítottam, hogy magától lépjen be, az alap Live CD-s fiókot pedig hagytam a csudába. Amikor létrehoztam a fiókot, akkor kérdezte, hogy milyen nyelvű legyen az új fiók. Viszont még mindig nem tudom hogyan szerezzek tulajdonosi jogokat...
2014. aug. 30. 18:37
 5/5 A kérdező kommentje:
Már az 1-es problémát is sikerült megoldanom, nem gedit-tel, hanem a terminálon belül szerkesztettem a fájlt.
2014. aug. 30. 19:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!