Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez milyen számítógép konfig?

Ez milyen számítógép konfig?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne felétek a kérdésem hogy, IPON.HU-n összeállítottam egy PC konfigot.Az lenne a kérdésem hogy mi a véleményetek hogy ez jó gép e? És ha bármit szeretnétek változtatni pl hogy én nem ezt venném hanem egy másikat örömmel várom a válaszokat és tényleg akár teljesen új konfigot is írhattok. :) További szép napot!! Heló! :)


A Konfig:

Gépház:ENERMAX Thorex

Alaplap:ASUS H97M-PLUS

Ram:CORSAIR 8GB DDR3 1600MHz CL11 KIT CMV8GX3M2A1600C11

Táp:FSP FSP500-60APN 85+ 500W OEM

Merevlemez:WD Black 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FZEX

Monitor:SAMSUNG S22D390H

Processzor:INTEL Core i5-4570 3.20GHz 1150 BOX

VideókártyaMSI N770 TF 2GD5/OC GTX770 2GB GDDR5 PCIE + Borderlands: TPS + HyperX Fury 16GB pendrive

SSD:TRANSCEND 128GB SATA3 2,5" SSD340 TS128GSSD340

Bruttó=292.000FT(részletre is)



2014. aug. 29. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Az alaplapnál engem zavarna, hogy ninc PCI-e 1x. Ráadásul plexi oldallapos házban nem mutat jól a microATX alaplap. Sok marad a kihasználatlan hely.


Merevlemeznél jól mérlegeld, megéri-e neked az extra felárat a Black. Pláne SSD mellé. Gyakorlatilag nem éreznéd meg a különbséget a Blue-hoz képest.


Processzorban érdemes elgondolkodni az i5 4460 modellen. Csak pár MHz Turbo órajelet vesztesz. Szintén észre sem vennéd, és megspórolnál pár ezer forintot.


A monitornál a megspórolt ezreseket érdemes munkára fogni és a TN paneles helyett keresni egy IPS vagy PLS panelos változatot. Elég nagy a minőségi különbség a TN-hez képest.


Videokártyából, ha számít, hogy nvidia legyen, nekem a Gainward Phantom szimpatikusabb. Ha nem számít, két héten belül jönnek erre a teljesítményszintre az AMD R9 285X modelljei. Ezt egyébként is tanácsos megvárni, kicsit lenyomhatja az árakat.


Nem nagyon ismerem a Transcend SSD-ket, de ez elég lassú. A Samsung 840 vagy Kingston HyperX szernitem jobb választás. Vagy ha már az alaplap lehetőséget enged, ki lehetne haszálni az M.2 csatlakozót. Kapni bele ennél a Transcendnél gyorsabbat 2000 forint pluszért.


És még valami a végére: A PCX olcsóbb.

2014. aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia. Nagyon köszönöm a válaszod!! :) Annyi kérdésem lenne hogy esetleg nem tudsz e linkelni házat,alaplapot,monitor mert ha igen nagyon megköszönném!!És esetleg egy teljes konfigot nem tudsz e össze állítani? 250-270 között nagyon hálás lennék!! :) UI: A PCX- en lehet részletre venni mert ha nem akkor nekem az ipon szimpatikusabb!! :)
2014. aug. 29. 15:27
 3/3 A kérdező kommentje:
esetleg valamilyen hűtőket olcsón és szerintem a házzal nincs baj mert a késöbbiekben több mindent lehet beletenni.
2014. aug. 29. 15:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!