Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehet-e egyszerre 2 operációs...

Lehet-e egyszerre 2 operációs rendszer, és ha igen hogyan? Pl. :windowsxp és windows8.

Figyelt kérdés
2014. aug. 27. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Két külön partícion, dual boottal. Nem szerencsés, mert bootsector néha összeakad, de elvileg semmi akadálya a dolognak.
2014. aug. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

Igen, lehet. Az egyik partícióra, előbb a korább kiadású Windows -t telepíted, a második partícióra meg az újabb Windows -t és az létrehozza az indító menüt is, amiből a gép bekapcsolásakor vagy újraindításakor kiválaszthatod melyiket akarod indítani.


Konkrétan még az Windows XP kontra Windows 8 dual boot -ot nem próbáltam. Volt már Windows 98 kontra Windows XP -m, Windows XP kontra Windows Vista -m és Windows XP kontra Windows 7 -em is.

Szerinte ennek a felállásnak is működni kell.


Még annyi hogy érdemes elvakítani az XP -t hogy ne lássa az újabb Windows partícióját, ugyanis bekavar az új Windows rendszer visszaállítójának (legalábbis így volt XP kontra Vista és XP konta 7 esetében).

A megoldást itt találod:

[link]

2014. aug. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 zsomkovacs ***** válasza:
XP és Win8 mondjuk problémás kissé. UEFI-t tiltsd le, kell két partíció, előbb az XP-t rakd fel, aztán a másik partícióra az XP-t. Jó esetben működik így magától, ha nem, akkor kell egy bootloader. Én Win7-en EasyBCD-t használtam, talán Win8-on is jó.
2014. aug. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 zsomkovacs ***** válasza:
Elírtam, másik partícióra a Win8-at, értelemszerűen.
2014. aug. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szirty ***** válasza:

Vagy W8-ra teszel virtuális gépet (akár többet is) és arra XP-t telepítesz.

A dual boottal ellentétben ezek egyszerre is futhatnak (ha elég erős a géped).

2014. aug. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, évek óta így használom a laptopom, hol az egyik rendszer, hol a másik rendszer megy. A Windows 7 és Windows 8 felállás könnyebben létrehozható mint az XP és a Windows 8.
2014. aug. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!