Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy iso bootolható fájlt így...

Egy iso bootolható fájlt így kiírhatok cd-re? (lubuntu)

Figyelt kérdés

Szóval letöltöttem a lubuntut, ami ugye iso fájl, neten azt találtam, hogy pendrivera külön program kell, hogy bootolható legyen, értem, de ha én cd-ről akarom bebootolni ezt akkor elég ha csak simán adatként ráírom a cd-re?

Vagy esetleg ehhez is külön író program kell?


A vélaszokat előre is köszönöm!


2014. aug. 25. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Pont nem adatkent kell kiirni, hanem lemezkepkent. Ezt barmilyen iroprogi megcsinalja. Hasznald pl. az imgburnt-t, ingyenes, szabadon hasznalhato.
2014. aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:

Így van. Ha adatként írod csak egy sima fájl lesz amit boot -oláskor nem tud értelmezni a BIOS.

Az iso gyakorlatilag egy lemez kép fájl. Vagyis egy lemez pontos mása minden fájlal, mappával, beállítással és boot szektorral együtt. Ezt képfelíró funkcióval kell kiírni, és akkor kerül minden a helyére. Amúgy minden CD/DVD író szoftver képes képet felírni. Sőt még a Windows 7 -nek is van beépített iso égetője, kicsit fapados, de elvégzi a melót.

2014. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Nero-val kiírtam, teszteltem, bebootolt, szóval tökéletes!
2014. aug. 26. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!