Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom hozzáadni a...

Z0lcsi kérdése:

Hogyan tudom hozzáadni a rendszerfigyelő alkalmazást gyorsbillentyű lenyomása segítségével Ubuntu alapú disztrón (Zorin OS)?

Figyelt kérdés
Rendszerbeállításokon belül bementem a billentyűzet beállításaiba. Azon belül a gyorsbillentyűk fülre. Mivel alapból nincs gyorsbillentyű hozzárendelve a rendszerfigyelőhöz, így egyénileg akartam hozzáadni. Névnek ugye mindegy mit írunk be, parancsnak először csak gnome-system-monitor -ral próbálkoztam, aztán miután nem sikerült, a teljes elérési útját beírtam: /usr/bin/gnome-system-monitor. Gyorsbillentyűnek beraktam a hagyományos ctrl+alt+delete -et (miután tiltottam persze az erre reagáló kijelentkezést). De próbálkoztam minden mással is, semmire nem reagál. Neten ez a megoldás amit én csináltam.

2014. aug. 12. 16:03
 1/10 Tom Benko ***** válasza:
Melyik DE? A gnome-system-monitort el tudod indítani terminálból? Névnek ne feltétlenül mindegy, mit írsz be, sem billentyűparancsnak. Konfigban meg is jelent a bejegyzésed?
2014. aug. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
DE? úgy érted desktop environment? ennek a disztrónak teljesen egyedi van. igen, terminálból el tudom így indítani. nem tudom, milyen configban nézzek milyen bejegyzést?
2014. aug. 13. 13:59
 3/10 Tom Benko ***** válasza:

Ahogy nézem, egy Zorin fedőnevű, de felettéb LXDE-re emlékeztető DE. No nézzük. Amit leírtál, az úgy kerek. Kérdés, hogy a környezetet újraindítottad-e (ugye általában ennyi kell a konfig újraolvasásához)? Következő dolog: Szabványosan a saját beállításokat a programok a $HOME/.config könyvtárban tárolják, bár nem feltétlenül. Ott is körül kellene nézni, hogy nincs-e valami saját konfig fájl, illetve abban mi van. Esetleg máshová hova dugta volna a konfigurációs fájlokat.

De én tényleg ott kezdeném, hogy beállítom, aztán újraindítom a környezetet. Ha nagyon nem akarja, akkor terminálból indítom, és a hibacsatornát fájlba vezetem, ott talán több infó is lenne.

2014. aug. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ez nem lxde, hanem egy windowst utánozó valami. de olyan durván utánozó, hogy még a böngészőválasztós is benne van..:D de nem is ezért tetszik, hanem mert borzasztóan könnyű kezelni. pl egy program automatikus indítása két kattintás.

megnéztem a .configban csak az mc(midnight commander) mappa van, semmi egyéb.

2014. aug. 14. 11:35
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
Akkor sikerült egészen elvadult helyre tenni a dolgokat. Nézd végig a könyvtárakat, mert valahová muszáj mentenie a konfigurációs állományokat. Az lehet, hogy windows-szerű, ez a működésében is látszik. Próbálj a közvetlen közösségnél érdeklődni, hátha többet tudnak mondani.
2014. aug. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tom Benko ***** válasza:
Kis utánajárással azért kiderült - a Zorin DE-je egy erősen témázott Gnome3.
2014. aug. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

mondjuk várható volt, hogy épült valamire az is:)

azóta debianoztam is kicsit, most meg felraktam - úgy érzem végelegesnek - a kubuntut. úgy éreztem picit ciki olyan linuxot használni, ami annyira le van könnyítve, hogy az már windows felhasználó csalogató. ez persze alapjában véve fantasztikus dolog. egy kezdő linuxosnak semmit nem ajánlanék jobban, de nekem picit hiányzott belőle az egyéni testreszabhatóság élménye.

.

persze a probléma azóta is fenn áll, mert ugyanúgy ubuntun vagyok, csak ezuttal kde felülettel.

2014. aug. 16. 09:59
 8/10 Tom Benko ***** válasza:

Akkor, úgy tűnik, ez valami Ubi-specifikus dolog lehet. Mondjuk én, ha gyorsbillentyűkkel akarnék operálni, akkor valami erre kitalált wm-t használnék.

Igaz, most gyorsan kipróbáltam, Arch+XFCE esetén működik az igényelt gyorsbillentyű.

Azt pedig kifejezetten rossznak tartom, hogy igyekszünk lemásolni egy teljesen más elvű OS-t, mivel ez nem megkönnyíti, hanem megnehezíti az átállást.

2014. aug. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nem tudom, szerintem így azért csalogatóbb, hogy nem kell teljesen elszakadnia az embereknek a jól megszokott windowsos felületüktől, mert lássuk be, a legtöbben ettől félnek a legjobban, hogy nagy nehezen megtanulták kezelni a windowst, linuxhoz meg már biztos nem fognak érteni.

de azt azért megnézném, hogy valaki windows után mit kezd egy arch linuxal..:D még én sem tudnék semmit:) már debian használatkor is expertnek érzem magam:D

2014. aug. 18. 10:26
 10/10 Tom Benko ***** válasza:

Viszont ha túlságosan hasonlít, akkor meg a régi beidegződésekkel próbálnak dolgozni, ami eléggé balszerencsés tud lenni. Tudom, mert nekem is előjött. Ha valaki át szeretne állni, az szokja meg, hogy az eleján sok ismeretlen dolog lesz számára, cserébe viszont teljesen tiszta lappal fog kezdeni és elkerül egy jó csomó buktatót.

Én is megnézném mit kezd vele, mert szerintem, ha tud angolul, gond nélkül elboldogulna. Az Arch ugyanis a világ legjobb szoftverét alkalmazza a rendszer működtetésére - az emberi agyat.

2014. aug. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!