Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem indul a gépem, mi lehet a...

Nem indul a gépem, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Szóval,vettem egy alaplapot és àtpakoltam bele mindent. Màr nem egyszer csinàltam ilyet úgyhogy szerintem jó helyre dugtam mindent.


Az első indítàsnàl valami szikràzott és égett szag volt. Most amikor indítom felpörögnek a ventik,de se kép se hang.


Otthon tudom orvosolni a probémàt? Vagy szervíz lesz belőle?



#hiba #Gépösszerakàs
2014. júl. 18. 07:49
1 2
 1/16 csacsi2 ***** válasza:

Az! nincs mérőműszered hogy az alaplapot bemérd, azon lévő kismillió alkatrészt akkor szervíz.

" szikràzott és égett szag volt"

Ez nem szokott jót jelenteni!

2014. júl. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Rendben,délutàn elviszem. Köszi a gyors vàlaszt!


A vga-t kipróbàltam az előző lapba. Ugyan úgy se kép se hang.


Valamit nagyon elronthattam.. :S

2014. júl. 18. 08:01
 3/16 anonim ***** válasza:
Tápod ?
2014. júl. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Neve
2014. júl. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ja bocs adatokat kifelejtettem.


Tàp- fsp hexa 400

Vga- asus hd7790

Alaplap-asus m5a97 evo r2.0

Proci- amd fx6100

Ram-Corsair 4th (2x2)

2014. júl. 18. 08:16
 6/16 csacsi2 ***** válasza:

Ez egy jó középkategóriás táp. az ok-okozati összefüggést nem lehet így megállapítani, azaz meglehet de ha pl. kipróbálod másik táppal és a gond az volt hogy zárlatos alaplap miatt ment tönkre, akkor a következő táp is hasonló sorsra jut. Ily módon elég költséges a hibamegállapítás.

Az alaplap továbbosztja a feszültségeket. Amennyiben ez ment tönkre (ettől még más is esetleg) akkor a többi eszköz is túláramot kaphat és tönkremehet. Általában láncszerű a dolog. Nem szabad erőltetni, mert ami esetleg túlélte a zárlatot az is tönkremehet! Szerencséd van csak egy kondi durrant el (ezt szemrevételezheted)! Ilyen esetben (lefüstölés) a legbiztonságosabb a műszeres bemérés.

2014. júl. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszt.

Nincsen műszerem,délutàn elviszem egy infó boltba hàtha tudnak vele valamit csinàlni.


Az alaplap menthető? Tegnap hozta a futàr. Gariba nem cserélik vissza!

2014. júl. 18. 09:02
 8/16 csacsi2 ***** válasza:

minden javítható csak nem biztos hogy megéri!

reménykedj hogy nem az alaplap, de ha végignézed akkor kiderül, hogy hol égett, füstölt meg. Táppal van a gond akkor azt is megnézheted, ha találsz benne kiégett biztosítékot akkor azt kicserélheted, viszont amitől kiment, valószinü újra kimegy. Garanciába miért nem veszik vissza?! minden esetre ha beviszed, a felmérésért nem kell sokat fizetni (vagy egyáltalán) és legtöbbször ott helyben tudnak mondani rá valamit!

2014. júl. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Két fekete téglalap alakù "valami" pùposodott fel. Kipróbàltam a tesóm tàpjàval (thermaltake hamburg 530) is. Ugyan ez volt. Remélem nem lesz dràga a javítàs màr elég sokba van a gép.


Köszönöm a vàlaszokat! Ment a zöld pacsi.

2014. júl. 18. 09:54
 10/16 A kérdező kommentje:
Jah az kérdés akart lenni : Gariba nem cserélik vissza? /Telo
2014. júl. 18. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!