Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Fura hiba, első bekapcsoláskor...

Fura hiba, első bekapcsoláskor néha bluescreen, sokszor csak ideiglenes fagyás, és van, hogy semmi. Mi okoz ilyesmit?

Figyelt kérdés

Semmi ezoterikus hardver, egy Haswell Pentium G3220, többszöri teljes memtest szerint is hibátlan ram (Corsair 4GB 1600 CL9 @ 1333 és 2x1G Kingmax 1333 CL9 (7-en is stabil volt, csak a Corsair már 8-on is be-bemarhult). Hőmérsékletek teljesen rendben, burn-in teszttel picit hallhatóvá válik a házé is és a procié is (gyári). Az alaplap egy AsRock B85M Pro4. Minden stabilitásteszt okés, órákig lehet vallatni bármivel, használat közben is tökéletes, egyedül a belépőképernyőn (Windows 7) van ilyen, hogy vagy (néha) bluescreen, vagy (általában) egér se mozog egy jó percig, olyan fagyó van. Előfordul, hogy utána se moccan az egér, és olyan is, hogy semmi gond, indul és kész.


Újraindítás után talán egyszer ha volt bármiféle gikszer, jellemzően semmi merengés nincs a belépő képernyőn se, máshol se.


HDD-ről megy a rendszer. Korábban elhalálozott különösebb előzmények nélkül (egyik nagy frissítés után újraindítva) egy Manjaro Linux rajta, nem tudom, hogy lehet-e köze hozzá. Az a verzió a jelek szerint másoknál semmi gondot nem okozott.


Talán annyi furcsa hardverem van, hogy megtartottam a régi SBLive 5.1-emet (SB0222), mert használom a gameportot egy MIDI kábel miatt, ezzel kb 8-12000Ft-ot megspórólva USB-MIDI átalakítón. Próbálom rászánni magam, hogy ideiglenesen ne használjam a Live-ot (vagyis no MIDI billentyűzet, nem lesz könnyű), amint összejön, beszámolok róla, hogy változik-e valami.


Bármilyen ötletért hálás vagyok!


2014. júl. 17. 17:01
 1/1 A kérdező kommentje:
El is felejtettem: nincs pci vga és egy ilyen kisméretű, 300W-os FSP táp (ITX-hez való) hajtja ezt az összesen max 100W fogyasztást.
2014. júl. 18. 07:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!