Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért fagy néha a Win7?

Miért fagy néha a Win7?

Figyelt kérdés
Az átlagos indulás úgy néz ki, hogy miután megjelenik az asztal, kb. egy perc múlva jelenik meg az Avast tray ikonja, és kb. innentől kezdve tudok csatlakozni az internetre /ADSL/. Ez még nem is olyan nagy baj, de néha-néha miután már nem tölt, /minden tray ikon látszik a tálcán és a hálózati ikonnál is felkiáltójel van, tehát tudok csatlakozni netre elvileg/ csatlakoznék netre, erre lefagy. Először a tálca nem reagál, majd az asztali ikonok sem, fekete lesz a képernyő, egy homokóra lesz az egérmutató helyén. Aztán reset után /mert ctrl+alt+del sem működik/ mindent gyorsan betölt, nem úgy ahogy szokta. Ez mitől lehet és hogy lehet megakadályozni?

2014. máj. 18. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Az avast nagyon sok RAM-ot használ.
2014. máj. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hány GB RAM van a gépeden? A Windows7-nek legalább 2 GB kell. Kevés a memória.
2014. máj. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2014. máj. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha meg eddig nem csinálta vagy csak flyamatosan lassabb, lassabb lett akkor tedd ujra a rendszert... vagy takarítsd le pl ccleanerrel esetleg portalaníttasd ki a gépet...
2014. máj. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4GB RAM-om van. (Nem rég vettem a 2GB mellé még kettőt. Most jut eszembe, hogy az eredetileg benne lévő 2x1GB-os RAM-nak az időzítése nem ugyanaz, mint az új 2x1GB-osnak. Rossz időzítésekre emlékeztem, amikor vettem. Ez lehet baj?)

Portalanítani hogy lehet, ha nincs kompresszor kéznél? Régebben próbáltam ilyen flakonos sűrített levegővel, de nem az igazi.

2014. máj. 18. 15:17
 6/9 anonim ***** válasza:
nemtudom de nem nagy az esély rá de hátha mégis... nincs nektek vagy valami ismerősötöknek olyan porszívója ami fúj is és át lehet tenni a csövet a fújós végére? mert én az asztaligépem azzal poroltattam régen, most meg van egy szivargyujtós kompresszorom vagy szétszedett tollal szájjal... ha elég erősen tudsz fújni az is kiviszi valamennyire...
2014. máj. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló bajom volt mint neked, nálam a hálókártya döglődött, bár ezt addig nem tudtam amíg végleg be nem döglött, azóta nincs fagyásom.
2014. máj. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#1

Sok ramot, de könyörgöm azért mégse ennyit! :DD Bár annyira nem értek egyet ezzel. Az avast bárki bármit mond, nem használ túl sok ramot. Teljes ellenőrzéskor persze, de akkor mindegyik, nem? Nekem van egy laptopom, most múlt 5 éves, egy fujitsu siemens amilo li2727 lapi, 2 gb rammal. (Tettem még bele egyet) Win 8.1x86 van rajta, avast free-vel és k*va jól működik. Lassúság? Nem is tudja mi az. :DD Úgyhogy ha ilyen őskövület laptopon megy a legújabb avast a legújabb rendszeren akkor mi a baj...


Kérdező:

- A RAM-ok órajeleinek MEG KELL EGYEZNIÜK, mert látod, akkor ez lesz.

- Azért a flakonos sűrített levegő is jobb, mint a semmi.

- ...én azért meggyanúsítanám a merevlemezt is. Nem ártana neki egy hdd sentinel-es átvizsgálás.

2014. máj. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A HDD új. Rendszer se régen lett rárakva. A RAM-okról meg eddig azt találtam, hogy nem baj, ha más időzítésűek sőt, ha más órajelre képesek, az se baj.
2014. máj. 21. 21:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!