Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehet a vinyó a gond? Hogy...

Lehet a vinyó a gond? Hogy lassú néha a gépem inkább mikor torrentezek meg néha meg fagy cpu intel core 2 duo e7500 4gb ddr2 ram nvidiaa geforce gtx630

Figyelt kérdés

windows 8 64 bit és nem rég lett újra telepítva 2 hete kb

viszon a vinyó egy 160gb sasung már meg van pár éve


2014. jan. 10. 00:32
 1/8 Osynho ***** válasza:
Hdd Sentinel mit mond?
2014. jan. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 csacsi2 ***** válasza:

Utorrent nagyon használja a lemezt, akkor:


Beállítások-Haladó-Átmeneti tár

-adj több memóriát

"Automatikus átmeneti tár méretének felülbírálása és kézi megadása" (pl 100)

-Kapcsold be a fájlok előre lefoglalását!

-Vírusírtónál add meg kivételnek a letöltési helyet ill. nyiss portot a tűzfalon!

-Haladó beállítások (csökkentik a merevlemez használatot)!

diskio.smart_hash -engedélyezd

diskio.flush_files -engedélyezd

-töredezettségmentesítsd a lemezt!

-csökkentsd az egyidejü torrentek számát!


Minden esetre a merevlemez terheltségén kívül sok más is lehet, nézd meg mi fogy el, lehet a memória is.

2014. jan. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem köszönöm de amúgy a windows telepítő is nagyon lassan indul el és ha telepítek valami játékot akkor is nagyon meg fagy a gép azért gondolom hogy a vinyóval lehet a gond
2014. jan. 10. 12:32
 4/8 csacsi2 ***** válasza:

A fagyadozás sokmindentől lehet, főleg túlmelegedéstől...töredezettségtől, elfogy a memória,Vírus, Háttérletöltések/frissítések stb.


Diagnosztizáld a géped, különben nem jössz rá mi is okozza!


Feltételezvén, hogy a géped karban van tartva, nincs felesleges szemét (ideiglenes fájlok), nem töredezett a lemez, rendszerleíró tiszta!!!


-Futó folyamatok, szolgáltatások terhelése (memoria/cpu)

-Eseménynaplóban hibák felkutatása, -Rendszerdiagnosztika/stabilitásteszt (AIDA64)

/melegedés,memoria,gpu,cpu stb. tesztek/

-Merevlemez állapot ellenőrzése (Hard Disk Sentinel)

stb.

Külön memóriateszthez: [link]

2014. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ellenőriztem mindent elvileg semmi gond nincs velük szóval nem tudom mi okozhatja mikor nem telepítek meg ilyenek akkor semmi gond nincs a géppel
2014. jan. 10. 16:32
 6/8 csacsi2 ***** válasza:

Pedig ezek közül valaminek ki kellett volna sűlnie, pl:

torrentezéskor sok a nyitott kapcsolat és ha nincs beállítva a windows -ban az egyidejű nyitott félkapcsolatok száma akkor a gép támadásnak veszi és lekorlátoz, de ennek meg kellene jelenjen az eseménynaplóban.

Ha terhelés teszt alatt túlmelegszik vagy magas feszültségeket produkál, azt a teszteredményekből megtudod.

Ha hibás szektorok vannak a lemezen azt a HDDSentinel, a SMART résznél kiírja stb... ennél többet szerintem, nem nagyon lehet mondani, lehet hálózati kártya hibája, de innen már csak találgatás, szóval sok sikert!

2014. jan. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 csacsi2 ***** válasza:

ui.:

"mikor nem telepítek meg ilyenek akkor semmi gond nincs a géppel

"

Ezt nem teljesen értem, telepítés közben nem szabad hogy más alkalmazás fusson...telepítés után meg érdemes töredezettségmentesíteni.

2014. jan. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem keresem tovább a problémát köszönöm a segítséget újra megcsinálok mindent amit leírtál
2014. jan. 11. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!