Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy most...

Miért van az, hogy most vettem új laptopot, internetszolgáltatót is cseréltem, mégsem megy olyan jól a World of tanks a gépen?

Figyelt kérdés
Általában úgy 30 fps-sel megy a wot, de néha leugrik 10-15 fps-re, és a ping is elég magas, normál esetben 120-150 körül mozog, de néha megugrik és elérheti akár a 300-at is! Ráadásul néha be is laggolok. Nemrég cseréltem le a gépet is, egy teljesen új Dell Inspiron 3537-est vettem, mégse lett sokkal jobb a játék minősége. Mitől lehet ez???
2014. júl. 16. 16:09
1 2
 1/15 CspCsj ***** válasza:

Próbálj köd-eltávolító kiegészítést a wot-hoz:

[link]


Valamint lehetséges, hogy az integrált Intel HD videovezérlőhöz társította a rendszer a játékot, nem pedig az erősebb Radeon 8xxx-hez?

Így ellenőrizheted, hogy melyik van beállítva az adott játékhoz/programhoz:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=P_n..

2014. júl. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ez a köd eltávolító mit változtat meg a pályákon? Rosszabb lesz tőle a játékmenet?
2014. júl. 16. 17:10
 3/15 CspCsj ***** válasza:

A linken vannak képek hogy néz ki a köd letiltása előtt/után, meg írják, hogy nőtt az fps érték.


Sikerült megtalálni Catalyst Vezérlőközpontban, hogy melyik játékhoz, melyik kártyát társította a rendszer? (energiatakarésko vagy nagy-teljesítményű)

2014. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok ebben a témában járatos, ezért is kértem segítséget :( A Dell oldalán hogyan tudom megtalálni a frissítést és a Catalystot?
2014. júl. 17. 13:35
 5/15 A kérdező kommentje:
Illetve kipróbáltam a köd-eltávolítót, de a várt hatás elmaradt :(
2014. júl. 17. 13:36
 6/15 CspCsj ***** válasza:

Sajnos nem wot-ozok, így nem tudom megerősíteni sem megcáfolni az effekt eltávolítás hatását, csak gyorskeresésre azt is megláttam.


Dell Inspiron 15 3537 driverek:

[link]


De először az Eszközkezelőben nézd meg van-e ismeretlen/felkiáltójeles eszköz, valamint a Videokártyáknál hány és milyen videovezérlő van felsorolva?

2014. júl. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az Eszközkezelőben felkiáltójeles: USB vezérlő, Microsoft Teredo alagútkezelő adapter, és a szabványos VGA grafikus adapter. A videokártyáknál pedig ez a szabványos VGA grafikus adapter és Intel HD graphics familyy van.
2014. júl. 18. 11:47
 8/15 A kérdező kommentje:
Na sikerült leszedni a videokártya drivert. A Catalystban most hova kell lépni?
2014. júl. 18. 14:55
 9/15 CspCsj ***** válasza:
100%

Ha csak az Intel HD szerepel és mellette egy Szabványos VGA akkor az lesz a nagyobb teljesítményű Radeon, de mivel nincs fent hozzá a driver (ha fent lenne akkor Radeon HD8800 series vagy hasonló néven szerepelne) így csak az energiatakarékos, integrált Intel HD-t használja játékokhoz, ezért akadozhat...


Ha telepítetted a Catalyst programot (kétféle is van, nem tudom sikerült-e azonosítanod melyik van a gépben) akkor az üres Asztalon jobbgomb és felülről a második menüpont angolul Configure Switchable Graphics ~ Videokártyaváltó beállításai (vagy valami hasonló) itt megjelennek azok a programok amik videokártyát használnak és te beállíthatod hogy az energiatakarékos, de kisebb teljesítményű IntelHD-t vagy a többet fogyasztó de nagyteljesítményű Radeon-t használják, vagy ha nem szerepelne az adott játék a listában, akkor betallózhatod a játék indítóprogramját (a játék mappájában talán wot.exe) és utána beállíthatod.

2014. júl. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Végre sikerült, köszönöm hogy segítettél!!! Most már tartósan 30 fölötti az fps, gyakran eléri a 70-80-at is!!
2014. júl. 19. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!