Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítástechnikai-Informatikai...

Számítástechnikai-Informatikai szakmában gondolkozom. Hallottam egyet s mást segítene valaki?

Figyelt kérdés
Azt a tanácsot kaptam hogy egy területre specializálódjak és abba legyek jó. Hallottam hogy van olyan infos szakma amiből az egész országban csak 3 embernek van meg melyik lehet ez? Nos nem vagyok nagy infós,de érdekelne a dolog alapfokú ismeretem van milyen területre orientálódjak? Angol nyelvvizsgát 100 hogy leteszem. 20. évem töltöm egy asztalos szakmám van, építőiparból elég volt 2-3
2014. júl. 13. 19:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Rengeteg ága van az informatikának, nem igazán tudok eligazodni
2014. júl. 13. 19:11
 2/4 czibles ***** válasza:

Ne az alapjan probalj meg iranyt valasztani, hogy azzal a tudassal csak 2-3 ember rendelkezik az orszagban. Osszes ilyen terulet egy nagyob terulet nagyon durvan specializalodott aga.


Ket fo irany a fejlesztes (kodolas) es az uzemeltetes. E ketto kozott van a devops ami mind a ketto. Ezen kivul van meg biztonsag, amit nem tudom, hogy most kulon kategoriaba kene sorolni vagy valamelyik (esetleg mindegyik) kategorian belul egy reszhalmaz.


Valassz egy irany es kezdj el abban a temakorben olvasni, tanulni.


Kodolas: szerintem Pythonnal kezdj.

Uzemeltetes: linux, halozatok.


Nyelvvizsga: csak a diplomahoz kell, egyebkent, pedig vagy tudsz angolul vagy nem, a tobbi senkit nem erdekel.


Ezen a palyan sajnos a diploma alapkovetelmeny hosszutavon. Leszamitva a kis ceges PHP ganyolokat, akiket legszivesebben...............................

2014. júl. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
értem köszi és az országban melyikre van igény?
2014. júl. 14. 19:24
 4/4 czibles ***** válasza:

Ne az alapjan donts, hogy mire van igeny. Mindenre igaz, de az ITra halmozottan, hogy ha nem szereted, nem leszel jo, azaz nem fogsz kelleni senkinek.


El lehet menni rendszergazdanak kozalkalmazotti fizetesert, de el lehet menni havi millaert is...

(Utobbit inkabb rendszer mernoknek hivjak)

2014. júl. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!