Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopot vettem magánembertől...

Zolii007 kérdése:

Laptopot vettem magánembertől adásvételi nélkül. Mi bajom történik, ha kiderül, hogy "bizonytalan forrásból" származik a gép?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A minap vásároltam az egyik nagy online piactéren keresztül egy laptopot magánembertől, ám mivel sose vettem még használt cuccot, ezért nem kötöttem (elfelejtettem az) adásvételit (már tudom, hogy ezt nagyon elrontottam). Itthon döbbentem rá, hogy nem tudok új windowst telepíteni a gépre mert a mostani, ami rajta van nem eredeti. Sajnos csak most vettem észre, hogy a gép alján van windows matrica, szóval kellett, hogy legyen rajta (valamikor) eredeti oprendszer. További probléma, hogy a termékkulcs karakterei (a windows 7 matricán) lekoptak, nem olvashatók. Félek tőle, hogy bizonytalan forrásból származó gépet vettem meg. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem vagyis leginkább tanácsot szeretnék tőletek kérni, hogy mit tegyek ilyenkor? Ha ne adj isten kiderül, hogy lopott a gép akkor mi történne? Érdemes bevinnem márkaszervízbe és megnézetnem? Eléggé aggódok a dolog miatt...

Köszönöm a válaszokat!



2014. jún. 20. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:

"Félek tőle, hogy bizonytalan forrásból származó gépet vettem meg."


Ettől ne félj, azt vettél, hiszen leírtad.


Jogilag nem tudok ebben segíteni, ahhoz rossz kategóriába tetted.

(De elkezdtem azon gondolkodni, mi lenne, ha eladnám valakinek a gépem, aztán ráfognám, hogy ellopta..)

2014. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ha ne adj isten kiderül, hogy lopott a gép akkor mi történne?"

...a papírral(számlával amin fel van tüntetve a készülék gyártási száma is!) igazolt tulajdonosának, ellenszolgáltatás nélkül vissza kellene adnod!

majd, ezek után, polgári-peres eljárásban perelhetnéd a kifizetett vételárat az eladótól...

2014. jún. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gondoltam rá, hogy vissza kellene adnom, ez így korrekt, csak attól félek nehogy orgazdaságért még az én nyakamba varrjanak valamit. Nem tudom fontos-e de meg van az eladó hirdetése árral, képekkel és a beszélgetésünk is átvétel előtt. Édesapám szerint vigyem el márkaszervizbe, és kérdezzek rá, hogy minden rendben van-e a géppel. Ha nincs, akkor pedig kezdhetünk futni a pénzünk után..
2014. jún. 20. 17:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!