Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a gépemnek?

Mi baja lehet a gépemnek?

Figyelt kérdés

Arra lettem figyelmes, hogy lefagyott a számítógép, egér kurzol nem mozdult és ctrl+alt+del parancsra sem reagált. Később elkezdett kattogni a vinyó majd akadozott az egér. Mikor újra indítottam megnéztem a CPU használat 80-90-100% között ingadozott. Azóta újra telepítettem és minden rendben van. Nos, ha a vinyó rossz lenne, akkor most is akadoznia kéne? Sőt, még a formázás + telepítés is probléma mentesen zajlott, nem akadozott semmi. Esetleg op rendszer hiba vagy vírus? Én legalábbis ezekre gyanakszom. Windows XP sp3-asom van, mivel a gépem nem elég erős, mást nem igazán tudok használni. Win 7-et sem bírná.

Számítógép adatai:

Celeron 2.00GHz

2 GB Ram

128-as Ati videokártya

80 Gb merevlemez


Szerintetek mi okozhatta a problémát?



2014. jún. 17. 22:05
 1/3 Tengor ***** válasza:

Mivel már új oprendszer van, senki nem fogja megmondani, hogy mi okozta a problémát, hacsak a probléma nem áll fenn jelenleg is.

HDD Smart adatok mit mutatnak?

(a géped lehet, hogy erős volt valamikor, most alsó-alatti kategória)

2014. jún. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most, hogy újra telepítettem az op rendszert úgy tűnik minden rendben van. A vincseszter jó állapotban van, én egy játékra gyanakszom amit a piratebayról töltöttem le vagy valami plugin feltelepült a gépemre és leterhelte a memóriát vagy pedig valami vírus volt esetleg az imént említett játék vírusos. Szerintem ha hardvare baj lenne, akkor jelenleg is fennállna a probléma. Az a baj, hogy mindez csak feltételezés, nem tudom pontosan mi okozhatta a problémát, én vírusra vagy valami program ütközésre esetleg op rendszer összeomlásra tippelek.
2014. jún. 17. 22:27
 3/3 levis56 ***** válasza:
Magas CPU lehet vírusoktól vagy háttérben futó rengeteg program bővítmény,toolbar és rendszer karbantartás hiánya is okozhatja külön vagy egyszerre több is ezekből. XP-n az automatikus frissítések,torrent letöltés is nagyon terheli a gépet ezért akadozik,nem tölt be programokat oldalakat nem nyit meg.
2014. jún. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!