Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Anyu régi gépére érdemes...

Anyu régi gépére érdemes linuxot telepíteni xp helyett?

Figyelt kérdés

Tönkrement a notebookja, és az asztalit kéne használnia kb 1-1,5 hónapig. Azzal csak az a baj hogy az már szinte muzeális. p4 vagy celeron 2Ghz, fél giga ddr 1 ram, vga nem tudom milyen. Azt nem tudom hogy melyik service pack van fent. Évek óta nem volt használva, és meglehetősen lassú.

Csak internetezésre lenne használva, meg max pár filmet nézne rajta.


Úgy tudom hogy a linux az valamivel gyorsabb :S


Ezt a kettőt néztem ki:


linux mint 17 Qiana cinnamon 32bit

[link]


linux mint 16 Petra 32bit Xfce

[link]


2014. jún. 13. 16:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Tényleg ki volt pipálva az ismert fájl típusok elrejtése.

De még mindig winrar-al van társitva :S

2014. jún. 14. 11:06
 12/15 A kérdező kommentje:
Ha letöltöm pl a dameon tools-t, és azzal társítom akkor felismeri majd?
2014. jún. 14. 11:08
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem kell semmihez társítani. Kiírod cdre, vagy felrakod usb-re. Másodikhoz itt egy kis help:

[link]


A programban alul kiválasztod a diskimage-et, és betallózod az isot, aztán kiválasztod a betűjelet és kész.

2014. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kéne egy kis segítség, elakadtam a telepítésnél :D


pendrive-ot nem találtam itthon, de találtam egy üres sd kártyát meg egy jó öreg kártya olvasót. (bele kell rakni az sd kártyát, és usb kábelen keresztül csatlakoztatni a géphez)


unetbootin programmal ráraktam az iso fájlt. Újra indítottam a gépet hogy belépjek a biosba hogy beállítsam hogy elsődlegesen az sd kártyáról töltse be a lubuntut, és ne a windowst.

Amikor a "+" jellel változtattam hogy honnan töltse be akkor ezek jöttek elő amikben szerepelt az USB szó:


USB FDD

USB CDROM

USB HDD

USB RMD FDD

USB HDD

2014. jún. 14. 22:03
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem mintha nem tudnád mindet kipróbálni, e szerintem az rmd lesz.
2014. jún. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!