Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet töredezett...

Hogyan lehet töredezett fájlokat helyrehozni, kijavítani?

Figyelt kérdés

Egy hete kb. letöltöttem a Trónok harcának az újonnan megjelent 8. részét, WMP (és semmilyen más videólejátszó) nem akarta normálisan lejátszani, akadozott, olyan üzenetek jöttek, hogy a program nem válaszol, ugyanezt eljátszotta a 9. résszel is. Plusz, voltak olyan képfájlok is, amiket percekig töltött be vagy egyáltalán nem - a "nem válaszol" címszóval. Ma kellett volna Youtube-ra készítenem egy videót, de a Movie Maker meg a Sony Vegas is megadta magát, nem bírt el két töredezett videófájllal, mint az később kiderült.

Én a Piriform Defragglert használom töredezettségmentesítőként, ellenőriztem vele a meghajtót, ebből derült ki, hogy azok a fájlok, amelyeknél problémák merültek fel, töredezettek. De nem tudom őket helyreállítani, mert a lemezt a program elvileg töredezettségmentesítette, de még mindig 9%-ban töredezett, és a piros blokkokra, ha rámegyek, megjelennek a problémás fájlok, de ha ezt is mentesíteni akarom, akkor nem engedi helyrehozni, az az üzenet jön, hogy a mentesítést végrehajtotta DE! a fájlt nem sikerült kijavítani (WTF?? :O)

Rossz töredezettségmentesítőt használok? Mi lehet a gond? Hogyan lehetne kijavítani és működésképessé tenni ezeket a fájlokat? Fontos lenne...



2014. jún. 12. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ez a gond, nagytakarítás kell neki, Ccleanert futtasd le.
2014. jún. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem azzal lesz a gond, hogy töredezett az adott fájl, mivel ezt az operációs rendszer megoldja, és csak kicsit lassabb az olvasás, nem tartana percekig.

Ellenben például a merevlemez meghibásodása okozhat ilyet, nézd meg mit ír a SMART.

2014. jún. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Na igen, a smart szerint 64 rossz szektor van a merevlemezen, úgyhogy szerintem ez is be fog dögleni, ami eléggé idegesít, mert még egy éves sincs, ugyanis szeptemberben kellett cserélni. -.-

2014. jún. 12. 23:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Futtasd el a CHKDSK-t, vagyis a Lemez-karbantartót, az a szektorokat kijavítja.
2014. jún. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2014. jún. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!