Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Több munkahelyen miért nem...

Több munkahelyen miért nem windows servert használnak linux helyett? Ennyire drága lenne a win server?

Figyelt kérdés
Én nagyon a linux ellen vagyok, szerintem sokkal egyszerűbb a win-t kezelni. Nem szeretem a linux-nál ezt az állandó parancs bepötyögéseket.
2014. jún. 12. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
A magyar gazdaságot elnézve, még szép, hogy linuxot használnak.
2014. jún. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért? Mer' drága, mert nincs értelme, és mert a Linuxot te rosszul ítéled meg. Ez nem DOS...

Pl. Ubuntu. Ha ránézel, gyak. egy win7-et látsz bal oldali tálcával, csak sokkal gyorsabb, opbb, és sokkal jobban kezelhető, pont a parancssor és a rengeteg segédanyag miatt...

2014. jún. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A Windows ilyen környezetben egy kalap... tudod te mi. A linux köröket ver rá stabilitás, sebesség és biztonság terén.


A parancssor csak azoknak jelent nehézséget, akik nem értenek a gépükhöz. Vagyis az otthoni felhasználók 99%-ának, főleg a kis Vér Istvánoknak, akiknek az első operációs rendszere az XP volt. Valójában a CLI nagyban megkönnyíti a számítógép kezelését.

2014. jún. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 SimkoL ***** válasza:
100%
Anno DOS és Novell :) egyszer beállítottad és szépen ketyegett évekig. 'Nem szeretem a linux-nál ezt az állandó parancs bepötyögéseket.' Ez volt nálunk a gond az új rendszergazdánál is. Ha már nem volt egér megállt a tudomány.
2014. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tengor ***** válasza:
100%

Nagyon keversz valamit! A szerveren neked nem kell semmit bepötyögni. Egyrészt mert nem te vagy a rendszergazda, másrészt meg, mert a szervert kb egyszer beállítja egy szaki (aki megint csak nem te vagy) és megy. Nincs pötyörészés.


Céges környezetben az ár nem feltétlenül mérvadó. Egyrészt nem letorrentezet linuxot tesznek fel legtöbbször, hanem támogatással bírót (hogy ha valami gebasz van, akkor ne a neten kelljen vadászni a megoldást, csak felhívni a supportot), ami árban közel ugyan ott van, mert a havonta fizetendő tételben a program csak egy kis %, a többit a support teszi ki. A másik, hogy még ez az összeg is eltörpül egyrészt a futtató gép ára, valamint a biztosított anyagi haszon mellett.

Persze van kivétel. Van egy hely, ahol pl minden liszenszelt MS cuccokon megy, exchange, IIS, file szerver, win kliensek. Kevés lett az IIS, beállítottak mellé egy másikat, de azok nem tudták a terhelés elosztás megcsinálni. Beállítottak elég egy linuxos loadbalancert. Rátették az oprendszert, összedugták, az egy db konfigfájlt beállították és ennyi. Teszi a dolgát, nem kell macerálni.


A szerver választásnál fontos a költség, de nem az oprendszer tekintetében. Ha van egy céged, ami mondjuk egyedi progikat használ, amit mire írtak? Persze, hogy win-re. Olcsóbb megvenni a win szerver liszenszt, mint átírni a programokat linuxosra v. java-ra.

Van egy webes cuccod, amit valamiért ASP.NET-ben készítettek el, MSSQL adatbázisra optimalizálva. Neked ez kell, mert pont azt tudja, amit kell, ki próbálták már. Azért hogy spórolj az oprendeszeren nem fogod átíratni PHP-ra és MySQL-re.

2014. jún. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy egyszerubb kezelni a Wint mint a Linuxot? Leirasod alapjan Te meg az eletben nem ultel Linux gep elott.

Az elottem levok pedig leirtak mar minden lenyegeset.

2014. jún. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!