Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érnek még valamit a kalózok,...

Érnek még valamit a kalózok, vagy érdemes kipróbálni egy kicsit szűkebb határokon a tudásom?

Figyelt kérdés

Nemrég próbáltam ki az Ubuntu rendszert, többnyire meg vagyok vele elégedve, nem okozott csalódást. A Windowst már több éve használom, otthonosan mozgok benne, rendszertelepítéstől kezdve egészen a legösszetettebb folyamatokig, mindent meg tudok oldani.


Viszont: ki az, aki fizet a Windowsért, ami annyira pénzmániás, hogy még egy olyan verziót sem tud kiadni, amit legalább nem kell megvenni, hanem frissít a jelenlegi verzióról? Most vegyem meg az x példányt szinte egy vagyonért (mert nem ér ennyit egy rendszer), majd 10 év múlva vegyek újat? Persze, hogy törtet használok -

és ami azt illeti, a kérdés oka az, hogy ráuntam a kalózkodásra.


A Linux évente több olyan frissítést ad ki, ami jelentősen megváltoztatja a hozzáállását a felhasználónak, akkor miért ne váltanék arra, mivel a tört Windows nem frissít, max. annyit, hogy "biztonsági" frissítés, ami egyébként sem ér sokat... Hátránya a kevés szoftver. Ennek nem örülök, mivel, ha fel akarom venni a versenyt egy Photoshoppal például, akkor 5-6 alkalmazást is egyszerre kell használnom.


Elszomorít ez a tény és nem tudok dönteni. Egyik fele erre húz, a másik arra. Tanácsot várok, megéri folytatni a munkát egy kalóz Windowson, vagy egy Linuxon újra tanuljak mindent az elejéről az új szoftverekkel?


Igaz, a végén én fogom eldönteni, de nem is arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek én - hanem arra, hogy Ti mit tennétek a helyemben?


Windows:


Előny:


- Van egy remek tudásom, tudom használni a rendszert, kényelmesen mozgok benne, vírust nem szedek össze, erre oda tudok figyelni.

- Sok szoftver

- Grafikus felület

- Felesleges frissítések


Hátrány:


- Tört verzió

- Rengeteg vírus

- Registry (-.-)'


Linux:


Előny:


- Kevés vírus

- Nagy jogok

- Nyílt forráskód

- Ingyenesség

- Érdekes frissítések


Hátrány:


- Kevés tapasztalat

- Kevés alkalmazás

- Karakteres felület


Megjegyzem, ezek az előnyök és a hátrányok csak az én szememben léteznek, nem akarok senkit megsérteni vele, mind két rendszernek vannak előnyei és hátrányai, én most újítani akarok, több tapasztalatot szerezni.


Előre is köszönöm!


2014. ápr. 23. 00:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mennyibe kerül a Windowsos szoftvercsomagod? Halvány emlékeim alapján amit felsoroltál az egymillió forint felett lehet. Ha tényleg ezek és pontosan ezek kellenek, akkor én megvenném. Akkor is, ha van Linuxos megfelelő, de határozottan macerásabb. De hozzáteszem, hogy csak akkor ha ezek munkához kellenek, és van bőven bevétel. Mióta egyetemet befejeztem, gyakorlatilag nem használtam kalózszoftvert.


Linuxos szoftverkínálat az én esetemben azonban nemhogy szűkebb lenne, hanem jóval nagyobb. Azért is kezdtem Linuxot használni, mert rengeteg open source szoftvernek vagy egyáltalán nincs Windowson futó változata, vagy csak nyögvenyelősen megy.

2014. júl. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Értem, nos egyelőre még csak tervezem, hogy munkába állok ezekkel a szoftverekkel, és látom én is az előnyét, hogy alig pár programnyelv elég ahhoz, hogy gyakorlatilag saját programjaim legyenek. Ez nagy előny, de a kérdés az, hogy megéri-e mindre időt szánni. Ezeket az adobeokat pedig nem használom ki minden téren, de mégis benne van minden, ami kell, és nem kell programok tömkelegével gyötrődnöm, hogy átvigyem ebbe, mert a másikban nem lehet ezt megcsinálni, stb.


Emulátorok pedig elég macerásak, nem biztos, hogy megéri, amíg nem találok ínyemre való szoftvereket Linuxon.

2014. júl. 22. 20:17
 13/13 anonim válasza:

Én nap mint nap emulátorral dolgozok. akár TC, akár game, akár bármilyen program gond nélkül fut.. Adobe PS is .. stbb..

de a wine honlapján vannak támogatott szoftwerek. kb 21451

windowsos alkalmazást képes kezelni. persze ezeknek a száma változik :)

2014. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!