Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne biciklit...

Hogyan lehetne biciklit tervezni pc-n és azt megépíttetni például esztergályossal vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 4. 15:44
 1/8 A kérdező kommentje:

Tehát pl

melyik szoftvert használjam?

ki vagy kik kiviteleznek ilyesmi feladatokat Magyrországon?

megtervezném a saját biciklivázamat pc-n és azt kéne "kifaragni" fémből.

2014. ápr. 4. 15:46
 2/8 anonim ***** válasza:

Solid Edge, freeCad, stb., sok ilyen progi van.


Viszont azt úgy kell megtervezni, hogy statikailag és funkcionálisan is rendben legyen, tehát hogy az illesztéseknél olyan és akkora legyen a terhelés, amit az adott anyag heggesztése elvisel, és hogy pl. kanyarodáskor is stabil legyen, stb.

2014. ápr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Tudnál linkelni akármilyen videót, leírást vagy könyvet akár angolul, amit ezzel foglalkozik? Esetleg csináltál már ilyet?
2014. ápr. 4. 16:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak keresgéltem, ezt találtam.

"ProEngineer, Solid Edge to..entről crackelt verziót letölteni és lehet is tervezni. Ha jól tudom feszültség-analízist is lehet csinálni az igénybevételek ismeretében. Tehát megtudod hogyan oszlik el az általad tervezett vázban az erőhatás és hol fog eltörni leghamarabb."

[link]

2014. ápr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért ne gondold, hogy ez úgy megy, hogy mindenféle mérnöki ismeret nélkül leülsz a gép elé és tervezel egy vázat.

Persze tervezni ettől még lehet. De én nem kockáztatnám az életemet.

Az esztergályosnak mi köze is van a bicikli váz építéshez??? Nem sok!!!

2014. ápr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Esztergályost példának hoztam, pont az a kérdés hogy ki kivitelezne a gyakorlatban egy vázat, amit pc-n csináltam.
2014. ápr. 4. 20:24
 7/8 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van a neten ilyen online szoftver, de meglévő váz alapján, vagy meglévő váz módosításából is ki lehet hozni ilyesmit.

Én pl. két vázat hegesztettem eggyé.


Természetesen kell hozzá némi affinitás, hogy az általad épített váz ne hajoljon ketté alattad, ismerni kell a fizika törvényeit (erőhatások, stb.) valamelyest, a felhasznált anyagok mibenlétével is ajánlott tisztában lenni.


Egyébként indiában egy cég erre szakosodott (TV-ben láttam), ott náluk akár bambusz alapanyagból is elkészítheted a saját kerékpár-vázadat.

2015. nov. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!